REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaKonferencja NEXT – inspirujemy i motywujemy młode pokolenie Polonii

Konferencja NEXT – inspirujemy i motywujemy młode pokolenie Polonii

-

Jak realizować swoje marzenia, zdobywać życiowe cele, dążyć uparcie do sukcesu i radzić sobie z przeciwnościami losu? To główne zagadnienia drugiej konferencji „NEXT – Talks for the Future Generations”, adresowanej polonijnej młodzieży.

Konferencja odbyła się 30 października w Copernicus Center w Chicago. Współorganizatorami spotkania byli: „Dziennik Związkowy” z dyrektorem generalnym gazety Łukaszem Dudką oraz Polish American Youth Council, reprezentowany przez Alinę Mikołajczyk i Katarzynę Sowacki. Konferencja miała na celu pomóc młodemu pokoleniu w najpełniejszym wykorzystaniu ich potencjału.

REKLAMA

W spotkaniu uczestniczyło ponad 400 uczniów ze starszych klas szkół polonijnych. Jest to prawie drugie tyle w porównaniu z pierwszą edycją z roku 2020. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja, aby wysłuchać rad i przestróg ludzi, którzy sporo w życiu osiągnęli, a teraz chętnie dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Na sali oprócz młodzieży byli też prominentni przedstawiciele różnych środowisk polonijnych – biznesowych i społecznych.

Podczas imprezy wystąpiło ośmiu mówców. Były to osoby, których łączy polskie pochodzenie i które osiągnęły w Stanach Zjednoczonych sukces. Conrad Nowak – adwokat i partner  w firmie prawniczej Hinshaw & Culbertson LLP,  Monika Wiela – internetowa przedsiębiorczyni i założycielka fundacji GiveBackBox, Daniel Pogorzelski – polonijny aktywista promujący zapomnianą historię Chicago, Łukasz Chołodecki – prawnik i biznesmen, współwłaściciel kilkunastu restauracji i firm, Natalia Kawalec – nastoletnia piosenkarka, która dotarła do finału popularnego telewizyjnego programu  „The Voice Kids” w Polsce, Dawid Maciorowski – młody naukowiec polskiego pochodzenia, Piotr Brukasz – lekarz i prezes Związku Lekarzy Polskich (Polish American Medical Society) oraz Katherine Murzanski – pracownica Elmhurst University i skarbnik Junior Board przy PAMS w Chicago.

Prelegenci w krótkich wystapieniach przedstawiali swoje drogi do sukcesu, kładąc akcent na determinację w dążeniu do celu. Natalia Kawalec podzieliła się swoimi telewizyjnymi przeżyciami i wygraną potyczką, co umożliwiło jej osiągnięcie sukcesu w jednym z najpopularniejszych konkursów telewizyjnych. Piotr Brukasz wspominał swoje pierwsze, trudne kroki na amerykańskiej ziemi i dążenie do wymarzonego zawodu. Dawid Maciorowski zwrócił uwagę, że sukces to nie wszystko, bo należy nawiązywać do rodzinnych korzeni. On sam bardzo żałuje, że nie opanował języka polskiego w zadowalającym stopniu. – Za młodu nie przywiązywałem do tego wagi, teraz żałuję i chcę to jak najszybciej nadrobić.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz zumby przeprowadzony przez polonijną instruktorkę fitness, Magdę Huk. Podczas kilkunastu minut gimnastyki przy dźwiękach dyskotekowej muzyki młodzież nabrała energii do ostatniej części spotkania, czyli pytań do mówców.

Konferencja odbyła się z inicjatywy ,,Dziennika Związkowego” i Polish American Youth Council, organizacji założonej z myślą o aktywizacji młodych Polaków w USA i pomocy w realizacji ich pomysłów. Młodzież z PAYC nie tylko przygotowała zaplecze konferencji, ale również ją poprowadziła, przy wsparciu Aliny Mikołajczyk, Katarzyny Sowacki i Łukasza Dudki.

Patronat nad wydarzeniem objąłeły: Konsulat Generalny RP w Chicago, reprezentowany na konferencji przez panią konsul Agatę Grochowską, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, Program polskich studiów na Loyola University w Chicago oraz Fundacja Kopernikowska.

Wydarzenie odniosło ogromny sukces, który odzwierciedlały rozpromienione twarze młodej widowni. Organizatorzy już zapowiadają następną edycję konferencji. Trzecie spotkanie młodzieży z ludźmi sukcesu ma być jeszcze bardziej rozbudowane i motywujące. 

Artur Partyka
redakcja@zwiazkowy.com

REKLAMA

2105154149 views

REKLAMA

2105154382 views

REKLAMA

2106950774 views

REKLAMA

2105154525 views

REKLAMA

2105154622 views

REKLAMA

2105154731 views