REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Legion Młodych Polek: Odbyła się kolejna Herbatka dla Debiutantek Balu Amarantowego 2021...

Legion Młodych Polek: Odbyła się kolejna Herbatka dla Debiutantek Balu Amarantowego 2021 r..  

-

W niedzielę, 11 października, odbyła się trzecia herbatka dla tegorocznych debiutantek 82 Balu Amarantowego Legionu Młodych Polek. Dziewięć debiutantek przyszło i ponownie spotkało się z ubiegłorocznymi debiutantkami oraz organizatorkami tegorocznego balu, Kathy Leśny-Evans, Pauliną Kulką oraz Cherilyn Denisiuk.

Słynne Herbatki Legionowe to okazja dla nowych dziewcząt do zapoznania się z celami i działaniami Legionu, oraz dotychczasowymi debiutantkami i działaczkami.

REKLAMA

Tematem spotkania było zapoznanie sie z jedna z wielu organizacji którą Legion wspomaga – Schronisko dla Kobiet, “Anawim”. Dziewczyny spędziły popołudnie robiąc mnóstwo ‘masełek’ i produktów złuszczających do ciała, oraz spakowały wszystkie ręcznie robione produkty do torebek wraz innymi kosmetykami i produktami higienicznymi dla kobiet. Herbatkę rozpoczęliśmy pytaniem dla dziewczyn: “Gdyby Bal miał się odbyć na bezludnej wyspie, jakie trzy rzeczy wzięlibyście ze sobą?”. Pomysłowość dziewczyn była nieograniczona, jeden stolik dziewczyn wymyślił, że każda debiutantka lub tancerka w Białym Mazurze ma po trzy walizki, a w nich miałoby się zmieścić mnóstwo rzeczy m. in. orkiestra Tony’ego Kawalkowskiego (proszę wyobrazić sobie nie kończącą się głębokość torebki Hermiony Granger z Harry’ego Pottera). Kiedy wszyscy uporali się z pytaniem i wcześniej wspomnianymi zadaniami, przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez organizatorki herbatek, Anetę i Dianę Ciepielę. Po pysznej przerwie, tegoroczna Pani Prezydent Legionu, Kathy Leśny-Evans, oraz Pani Wiceprezydent Legionu, Paulina Kulka, opowiedziały o działaniu  Anawim, jak Legion wspomaga tę organizację oraz inne w Chicago i okolicy oraz w Polsce. Następnie dziewczyny przygotowujące się do uczestnictwa po raz pierwszy w balu zapoznały się z przebiegiem przygotowań nadchodzących miesięcy podczas których będą zbierać donacje, reklamy do słynnej książki programowej rozdawanej każdemu z gości Balu Amarantowego. Debiutantki z poprzednich lat, w tym zeszło roczna królowa Mia Incledon, oraz królowa z 2019 r. Jessica Vignocchi, podpowiadały debiutantkom jak one uzbierały najwięcej funduszy na rzecz charytatywnego działania Legionu.

Co roku, Legion Młodych Polek obchodzi Andrzejki podczas herbatki listopadowej i w tym roku wcale nie będzie inaczej. Organizatorki balu wprost nie mogą doczekać się tego spotkania z debiutantkami, żeby przedstawić im bogata historie  i mnóstwo tradycji związanych z tym świętem.

Bal Amarantowy to nie tylko wspaniała akcja charytatywna, ale też okazja do wyśmienitej zabawy. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się jak można zostać debiutantką proszę zajrzeć na Legionową stronę internetową: lypw.org, wysłać wiadomość messengerem na facebook: “Legion of Young Polish Women”, lub wysłać email na adres: ball@lypw.org.

Tekst i zdjęcia: Legion Młodych Polek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks