REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoZ pomocą rodzicom uczniów polonijnych szkół

Z pomocą rodzicom uczniów polonijnych szkół

-

PNA wierny swoim wartościom przez 140 lat – dziś nadal wspiera swoich członków

Postanowiłam napisać kilka słów o tym, co ostatnio przydarzyło się mojej rodzinie, ponieważ uważam, że niewielu ludzi wie o takich aktach pomocy, które wspierają innych w trudnym czasie. Jestem bardzo wdzięczna Polish National Alliance za okazaną naszej rodzinie pomoc właśnie wtedy, kiedy naprawdę była nam bardzo potrzebna w tym ciężkim dla nas okresie.

Mam na imię Zofia i jestem mamą czwórki energicznych dzieci. Piotruś, Damian, Michałek i Szymon – wszyscy od kilku lat uczęszczają do polskiej szkoły. Sama jestem jej absolwentką. Od lat poza nauką języka polskiego i lekcji historii, oferują mnóstwo dodatkowych zajęć od klubów szachowych po zajęcia teatralne. Zrzeszają dzieci polonijne, które chętnie tam uczęszczają nawet jeśli oznacza to wstawanie o 6:00 rano tylko po to, żeby od 7:00 rozpocząć zajęcia w klubie szachowym, czy zdążyć na próby do przedstawienia. Dzieciaki ubóstwiają tę polską szkołę. Zazwyczaj już w połowie wakacji tęsknią i nie mogą się doczekać rozpoczęcia roku szkolnego oraz spotkania z przyjaciółmi i ulubionymi nauczycielami.

REKLAMA

W tym roku wszystko dzieje się zupełnie inaczej. Z powodu pandemii wszystkie szkolne zajęcia odbywają się tylko przez internet, a większość dzieci i dorosłych sporą część roku spędziło właściwie w domu lub ewentualnie w ogródku. Na naszych oczach dzieci przez całe dnie ślęczą przyklejone do laptopów, kontynuując w ten sposób edukację. Ich wszelkie kontakty z przyjaciółmi ograniczają się do rozmów telefonicznych czy też internetowych. Dla mnie i wielu rodziców jest to bardzo frustrujące, zwłaszcza że tę całą sytuację pogarsza również niestabilność i niepewność finansowa. Tak wiele firm podupadło, a wielu ludzi straciło zatrudnienie właśnie w związku z pandemią. Ja sama straciłam pracę po tym, jak moja firma musiała zawiesić swoją działalność. Dziś wiele rodzin funkcjonuje w oparciu tylko o jedną pensję. Wszystkim nam brakuje dawnego, pewniejszego stylu życia, a teraz może po prostu nadziei na lepszy czas, na koniec pandemii.

Niedawno otrzymaliśmy informację, że nasza polska szkoła planuje wznowienie zajęć szkolnych, a wszystkie dzieci będą miały szansę powrotu do szkoły, co prawda w maskach i z zachowaniem dystansu społecznego, ale w prawdziwej klasie. Zaczęliśmy zastanawiać się czy w tym roku będzie to finansowo dla nas możliwe, ponieważ jest to spory wydatek – opłaty za szkołę oraz podręczniki dla czworga dzieci. Kiedy tylko dzieci usłyszały, że rusza polska szkoła – radości nie było końca! Wtedy zupełnie nie mieliśmy serca im odmówić, ponieważ po raz pierwszy od wielu miesięcy widzieliśmy w nich taką radość.
Podczas internetowego spotkania dla rodziców, dyrekcja polskiej szkoły zapewniła nas, że szkoła zachowa wszelkie rekomendowane środki ostrożności. Temat opłat za tegoroczną edukację okazał się niespodzianką – dowiedzieliśmy się, że długoletni partner dofinansowujący naszą szkołę, Polish National Alliance, w tym roku szczególnie wspiera tę inicjatywę. W związku z pandemią postanowili nie tylko przekazać szkole 25.00 dolarów na każdego ucznia będącego członkiem PNA, ale postanowili również wspomóc finansowo wydatki rodziców przekazując dodatkowe 25 dolarów na każde dziecko będące zarówno członkiem organizacji, jak również uczniem polskiej szkoły. Ta wiadomość bardzo mnie ucieszyła – jest to prawdziwy gest braterskiej pomocy. W moim przypadku dodatkowe $100 bardzo się przyda.

Tak się składa, że nasza rodzina od wielu pokoleń należy do tej najstarszej polsko-amerykańskiej organizacji. Nasi rodzice zaprezentowali polisy na życie naszym dzieciom kolejno, gdy przychodziły na świat. Przed paroma miesiącami mój mąż zakupił dla siebie dodatkową ochronę, polisę terminową. Jest teraz jedynym żywicielem rodziny, chciał nas zabezpieczyć.

Jest to niesamowita pomoc i czujemy się przeszczęśliwi, że możemy liczyć na Polish National Alliance, które jak się okazuje zawsze w ciężkich czasach bez wyjątku wspiera wszystkich swoich członków. Ponieważ w naszej polskiej szkole jest ich sporo, okazało się też, że szkoła otrzyma łącznie całkiem wysokie dofinansowanie. Przyda się w okresie pandemii, pomoże jej przetrwać, bo nie wszyscy uczniowie po wakacjach wrócili do klas.
Nasi chłopcy są zadowoleni, że mogą wrócić na zajęcia i spotkać swoich kolegów, a my cieszymy się, że mogą wrócić i kontynuować naukę języka polskiego, a co najważniejsze – znowu być między ludźmi. Oczywiście dzieci będą musiały zachowywać dystans społeczny i przebywać cały dzień w maskach, ale i tak są przeszczęśliwe. Chyba jeszcze w życiu nie widziałam u nich takiej radości i motywacji z powodu polskiej szkoły!

Tak, jak nie polecam nikomu takiego roku, jakim okazuje się 2020 z powodu tego, co nas spotkało i co przez cały czas nas dotyka, to jednak gorąco polecam wszystkim Polish National Alliance. Jest to solidna firma, która przez 140 lat swego istnienia zawsze w ciężkich czasach mobilizowała swoje działania i dbała o swoich członków, oferując wsparcie finansowe. Dziś również pokazali nam, że nie jesteśmy sami i sprawili, że poczuliśmy się bardziej niż kiedykolwiek częścią tej organizacji.

PNA (Polish National Alliance – Związek Narodowy Polski) zabezpiecza finansowo swoich członków od 1880 roku. Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem lub biurem głównym PNA w Chicago. Doradzimy i pomożemy wybrać plan ubezpieczenia na życie dostosowany do potrzeb i możliwości każdego klienta.
PNA: 1-773-286-0500 wew. 325 (Bart), 344 (Halina), 330 (Jolanta).

www.pna-znp.org  |  www.facebook.com/PNAZNP


Ty również możesz pomyśleć o planie ubezpieczeniowym dla swojego dziecka. Sprawdź sam w poniższej tabeli jak korzystne są składki oferowane przez PNA.


REKLAMA

2094141630 views

REKLAMA

REKLAMA

2094141914 views

REKLAMA

2095938363 views

REKLAMA

2094142164 views

REKLAMA

2094142302 views

REKLAMA

2094142443 views