REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nauka i technologie Koniec ery Google Readera

Koniec ery Google Readera

-

Najpopularniejszy czytnik RSS online kończy działalność w lipcu. Od wczoraj na stronie głównej Google Reader pojawia się informacja o tym, że za kilka miesięcy usługa zniknie z internetu. Wszystko to w ramach nowej strategii Google, aby ograniczać liczbę oferowanych usług i skupić się tylko na wyselekcjonowanej grupie.

google readerGoogle Reader (Czytnik Google) poinformował internautów o zamknięciu serwisu za pośrednictwem oficjalnego bloga. Alan Green, inżynier oprogramowania argumentował, że ograniczenie ilości usług oferowanych przez Google zadziała na korzyść użytkowników.

REKLAMA

Google Reader zniknie z internetu już 1 lipca. Wielu internautów już teraz wylewa swoje żale w mediach społecznościowych i poleca wzajemnie aplikacje oferujące podobne możliwości. Wśród nich znajdują się m.in. Netvibes, News Blur, Feedly, Reeder, Flipboard, Taptu czy Pulse.

Czytnik Google oferował im możliwość kolekcjonowania news feedów i postów z bardzo różnych źródeł w jednym miejscu.

Razem z Google Reader z internetu znikną również inne usługi, m.in. Google Cloud Connect, Google Building Maker i aplikacja głosowa na telefony BlackBerry.

Google Reader powstał w 2005 roku. Jego autorem jest Chris Wetherell. Od tamtej pory stopniowo stawał się najpopularniejszym czytnikiem kanałów ATOM i RSS.

AS

1 KOMENTARZ

  1. Kompletnie, ale to naprawdę kompletnie nie rozumiem takiej strategii. Mieli przecież tak szeroką gamę produktów, że mogło to działać tylko na ich korzyść bo cokolwiek internauta nie robił albo potrzebował to mieli go w garści, a pieniędzy na rozwijanie poszczególnych struktur chyba im nie brakuje.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks