REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDwoje funkcjonariuszy biura szeryfa postrzelono w Compton (WIDEO)

Dwoje funkcjonariuszy biura szeryfa postrzelono w Compton (WIDEO)

-

Policja w Los Angeles ogłosiła nagrodę 100 tys. dolarów za informacje o napastniku, który w weekend postrzelił w Compton dwoje funkcjonariuszy biura szeryfa. Stan zdrowia rannych funkcjonariuszy poprawia się.

Poszukiwanie sprawcy trwa od soboty wieczór. Śledczy opisują go jako czarnoskórego mężczyznę w wieku od 28 do 30 lat, który w trakcie napaści był ubrany w ciemne kolory.

Do postrzelenia doszło w sobotę w pobliżu komisariatu w Compton w hrabstwie Los Angeles. Zastępcy szeryfa – 24-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta – byli w radiowozie, gdy napastnik podszedł od tyłu pojazdu. Z bliska kilkukrotnie strzelił do funkcjonariuszy przez szybę od strony pasażera.

REKLAMA

Ranni trafili do szpitala w stanie krytycznym. Po operacjach ich stan poprawił się – poinformowały w niedzielę lokalne media.

Szeryf Alex Villanueva powiedział na konferencji prasowej, że jego zastępcy „dochodzą do siebie”, co nazwał „podwójnym cudem”. Przyznał, że w związku z postrzeleniem w Compton „panuje wzmożone napięcie”. Za informacje, które doprowadzą do napastnika, policja w Los Angeles oferuje 100 tys. dol.

Krótko po incydencie do szpitala, w którym leżą postrzeleni, próbowała wtargnąć grupa osób. Zapobiegła temu ochrona. Zebrani przed szpitalem zablokowali wjazd karetek do szpitala, ale funkcjonariusze zdołali rozwiązać „nielegalne zgromadzenie grupy protestujących”.

Ze strony zgromadzonych przed szpitalem padały niecenzuralne antypolicyjne hasła. Rannym policjantom życzono śmierci.

Burmistrz Los Angeles Eric Garcetti nazwał takie zachowanie „odrażającym”, zapewniając, że modli się o zdrowie policjantów. „W cywilizowanym społeczeństwie nie ma miejsca na tych, którzy strzelają do funkcjonariuszy, którzy narażają swoje życie na niebezpieczeństwo” – stwierdził.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

 

REKLAMA

2103135149 views

REKLAMA

2103135382 views

REKLAMA

2104931774 views

REKLAMA

2103135525 views

REKLAMA

2103135625 views

REKLAMA

2103135734 views