REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Bloomberg przeznaczy 100 mln dol. na kampanię Bidena na Florydzie

Bloomberg przeznaczy 100 mln dol. na kampanię Bidena na Florydzie

-

Miliarder Michael Bloomberg zamierza przeznaczyć 100 milionów dol. na kampanię kandydata demokratów na prezydenta Joe Bidena. Pieniądze wydane zostaną na Florydzie, w kluczowym stanie amerykańskich wyborów prezydenckich.

Bloomberg, jeden z najbogatszych Amerykanów, bez powodzenia starał się w prawyborach o nominację demokratów w tegorocznej rywalizacji o prezydenturę. W przekonaniu sympatyków demokratów nie pomogła mu rekordowa kwota ponad 900 mln dolarów, którą wydał na swoją kampanię.

REKLAMA

Po odpadnięciu z wyścigu o Biały Dom były burmistrz Nowego Jorku deklarował, że pomoże temu politykowi, który uzyska nominację demokratów. W sierpniu oficjalnie otrzymał ją były wiceprezydent Joe Biden.

“Mike Bloomberg chce pomóc pokonać Trumpa” – deklaruje doradca miliardera Kevin Sheekey. Jak dodaje, fundusze pomogą Demokratom w “inwestowaniu mocniej w innych kluczowych stanach, w tym w Pensylwanii”.

O wsparciu kampanii swojego byłego wewnątrzpartyjnego rywala Bloomberg zadecydował po doniesieniach, że ubiegający się o reelekcję prezydent Donald Trump rozważa sięgnięcie w kampanii do swojej kieszeni.

Bloomberg wspomoże finansowo demokratów nie po raz pierwszy. W zeszłym roku – jak wylicza portal The Hill – przekazał na kampanię startujących w wyborach do parlamentu Demokratów 12 mln dol. Tym razem kwota będzie ponad ośmiokrotnie większa.

Nieprzypadkowo środki dotyczą Florydy – jednego z najważniejszych wyborczo stanów z 20 głosami elektorskimi. To właśnie na Florydzie kampanie obu kandydatów wydadzą w tym roku najwięcej pieniędzy. Zwycięstwo w tym stanie może oznaczać sukces w całych wyborach.

Przed czterema laty Trump wygrał na Florydzie z przewagą nieco ponad 100 tys. głosów. W 2019 roku – zrażony do Nowego Jorku, gdzie mimo płacenia wysokich podatków “traktowano go gorzej niż kogokolwiek” – postanowił oficjalnie przenieść się na stałe do tego ciepłego stanu, gdzie regularnie odwiedza swoją rezydencję w Mar-a-Lago.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Bloomberg mógł przeznaczyć 100 mln na poprawę szkolnictwa zwłaszcza w rejonach zamieszkałych w większości przez Czarnych Amerykanów i na ponowne uwolnienie ich ze wpółczesnych “demokratycznych plantacji”. On jednak woli przeznaczyć forsę na zniewolenie wszystkich Amerykanów. Lepiej wykształceni Czarni Amerykanie mogliby zacząć myśleć, przestać głosować na demokratów i uwolnić się z “demokratycznych plantacji”. Bloomberg wzorem innych bogaczy myśli, że zniewolenie większości Amerykanów będzie dla niego korzystne. Niebawem ukaże się książka Candace Owens zatytułowana “Blackout”. Jest to Czarna Amerykanka, która wprost pisze o ponownym wyzwoleniu Czarnych Amerykanów z demokratycznych plantacji.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks