REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Opowiadanie obrazami

-

„Wszystko zaczęło się dla mnie, kiedy byłam w szkole podstawowej” – mówi Erica Subkowski, uczennica Taft High School.


Zawsze lubiła zajęcia artystyczne, łatwo jej było wypowiedzieć się poprzez rysunek i malarstwo, a później kolaże. Rysowała dużo już w pierwszej klasie. Z biegiem czasu pociągało ją to coraz bardziej. W piątej klasie dostała szkicownik i zaczęło się rysowanie na serio.


Fascynowały ją oczy. Obserwowała ludzi i rysowała ich z różnych perspektyw.
Podczas wakacji po 7 klasie zajęła się rysowaniem projektów mody. Kiedy skończyła 8 klasę, miała zapełnione dwa szkicowniki.
Jako licealistka rysowała w każdej wolnej chwili. Na jesieni 2003 r. została przy jęta do miejskiej Gallery 37, gdzie malowała wielkowymiarowe obrazy, w tym 8-stopowej długości „Kwiaty”.


Kolejną pasją Eriki stała się fotografia otworkowa (pinhole photography), jedna z najstarszych metod fotografowania – bez użycia obiektywu. Tego rodzaju zdjęcia służyły jej – razem z malarstwem – jako materiał do kolaży.
„To była dobra zabawa – mówi. – łącząc różne techniki można było zrobić wiele nowych rzeczy, poza tym mogliśmy pracować nad filmem w ciemni”.
Jesień 2004 zastała Ericę znów w Galerii 37, tym razem w klasie malarstwa narracyjnego, czyli opowiadającego jakieś historie. Oprócz podstawowej techniki – malarstwa – Erica rysowała wtedy węglem.


Obraz z okiem opowiada o niej samej. „Oko i włosy są częścią mnie. Oko cały czas obserwuje to, co dzieje się dookoła. Kwiaty przedstawiają łzy radości, a we włosach siedzi patriotyczny miś symbolizujący Stany Zjednoczone i ich flagę. Ołówek jest i reprezentacją, i symbolem – lubię rysować, ale jednocześnie jest to część mnie i to, kim jestem”.


Obecnie Erica pracuje w programie Galerii 37 pod nazwą After School Matters. W dalszym ciągu rysuje i maluje, ale też nieustannie uczy się nowych technik. Zapełniła już siedem szkicowników.


Po każdym sezonie w Galerii otrzymuje dyplomy uznania – m.in. za malarstwo narracyjne, malarstwo wielkowymiarowe i fotografię ot-workową.
Dzięki swoim wynikom została zaproszona do pracy jako ilustratorka New Expres-sion, wydawanego w Columbia College, a rozprowadzanego w całym Chicago czasopisma nastolatków.


Jest przekonana, że pracując nad tym, co sprawia jej radość i jest ważnym składnikiem jej życia, będzie w dalszym ciągu rozwijać swoje zdolności.
Krystyna Cygielska

REKLAMA

2094043076 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094043360 views

REKLAMA

2095839809 views

REKLAMA

2094043610 views

REKLAMA

2094043748 views

REKLAMA

2094043889 views