REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Gospodarka Po Brexicie spadki na europejskich giełdach

Po Brexicie spadki na europejskich giełdach

-

Spadki na giełdzie warszawskiej fot.Radek Pietruszka/EPA
Spadki na giełdzie warszawskiej fot.Radek Pietruszka/EPA

Europejskie giełdy spadkami zamknęły piątek – dzień po referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z UE. Reuters pisze, że decyzja o Brexicie zadała globalnemu systemowi finansowemu największy cios od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku.

REKLAMA

Indeks Euro Stoxx stracił 8,26 proc., niemiecki DAX 6,82 proc., brytyjski FTSE 100 – 3,15 proc., francuski CAC 40 – 8,04 proc. We Frankfurcie nad Menem Deutsche Bank stracił 13,44 proc., a Commerzbank 12,71 proc. W Paryżu akcje Societe Generale spadły o 20,57 proc., a banku BNP Paribas o 17,40 proc. W Londynie akcje LLoyds Banking Group spadły o 21 proc., banku Barclays o 17,68 proc., a Royal Bank of Scotland o 18,04 proc.

Reuters pisze, że europejskie akcje, zwłaszcza banków, z całą mocą odczuły brytyjską decyzję. Agencja zwraca też uwagę, że funt szterling spadł do najniższego poziomu od 31 lat i że spadki na giełdach europejskich “wymazały” kilkaset milionów euro wartości rynkowej akcji firm notowanych w Europie.

Agencja dpa odnotowuje, że inwestorzy pospiesznie szukają “bezpiecznych przystani”, obawiając się, że Wielka Brytania może popaść w recesję. Rośnie kurs franka szwajcarskiego, cena złota, amerykańskich obligacji skarbowych.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks