REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Demonstracja w St. Louis przeciwko brutalności policji (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Demonstracja w St. Louis przeciwko brutalności policji (ZOBACZ ZDJĘCIA)

-

Dwa miesiące po zabiciu przez policjanta czarnoskórego nastolatka, około 5 tysięcy osób demonstrowało w sobotę na ulicach St. Louis w stanie Missouri przeciwko brutalności policji, żądając sprawiedliwości.

9 sierpnia biały policjant zastrzelił w Ferguson, na przedmieściach St. Louis, 17-letniego Michaela Browna. Śmierć nastolatka wywołała falę oburzenia w USA, a w samym St. Louis – gwałtownych protestów, które przerodziły się w zamieszki na tle rasowym.

REKLAMA

Sobotnia demonstracja miała jednak spokojny przebieg. Jej uczestnicy domagali się m.in. ukarania policjanta, który zastrzelił Browna.

Kilka dni temu w St. Louis ponownie biały policjant zastrzelił czarnoskórego nastolatka. Według policji, w tym przypadku to chłopiec pierwszy zaczął strzelać do funkcjonariusza, który w czasie tego zdarzenia nie był na służbie, lecz pracował dla prywatnej agencji ochrony. (PAP)

Zdjęcia: European Pressphoto Agency/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks