REKLAMA

2114796908 views

REKLAMA

2114796907 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyZłomrex Włókniarz Częstochowa - co najmniej finał

Złomrex Włókniarz Częstochowa – co najmniej finał

-

Złomrex Włókniarz Częstochowa, który w roku 2003 zdobył drużynowe mistrzostwo Polski, a w 2004 zajął w ekstralidze trzecie miejsce – poważnie myśli o odzyskaniu krajowego prymatu.


 


Za głównego konkurenta w walce o złote medale uważa się w Częstochowie aktualnych mistrzów kraju, żużlowców Unii Tarnów. Częstochowskim działaczom udało się utrzymać trzon zespołu z roku ubiegłego. Jedynym seniorem, który odszedł z drużyny jest Zbigniew Czerwiński. Za to powrócił do zespołu wychowanek Włókniarza i chyba największy ulubieniec częstochowskich kibiców – Sławomir Drabik.


 


Drabik, były dwukrotny indywidualny mistrz Polski (1991 i 1996) w roku ubiegłym startował w barwach Atlasu Wrocław, ale w drugiej części sezonu już nie startował, gdyż dochodził do zdrowia po ciężkim wypadku jakiemu uległ podczas eliminacji indywidualnych mistrzostw świata w Slanach.


 


Oprócz Drabika, pewnymi punktami częstochowskiej drużyny powinni być także pozostali seniorzy: indywidualni mistrzowie Polski z dwóch ostatnich lat – Rune Holta (Norweg z polskim paszportem oraz licencją) i Grzegorz Walasek, a także Sebastian Ułamek oraz związany z Częstochową już od kilku lat Australijczyk – Ryan Sullivan. Rezerwowym seniorem będzie Rafał Osumek.


Większy problem może mieć Włókniarz z juniorami. W częstochowskim zespole nie ma w tej kategorii wiekowej takich indywidualności jak w kilku innych klubach, a Michał Szczepaniak – który miał niezłe występy w ekstralidze w roku ubiegłym – osiągnął wiek seniorski i nie chcąc pełnić roli rezerwowego zdecydował się na przejście do pierwszoligowego zespołu KM Intar Dartom Ostrów Wielkopolski.


 


W tej sytuacji „podstawowym” juniorem w zespole Włókniarza będzie najprawdopodobniej młodszy z braci Szczepaniaków – Mateusz, który w roku ubiegłym zdobył wiele cennych doświadczeń, a ma dopiero 18 lat. Oprócz niego będzie jeździć któryś z mniej doświadczonych zawodników – Michał Ciura, Kamil łyko lub Sebastian Pydzik.


 


Najpoważniejszą zmianą jaka nastąpiła we Włókniarzu podczas przerwy zimowej była zmiana szkoleniowców. Andrzeja Jurczyńskiego w roli trenera zastąpił Jan Krzystyniak (który jako zawodnik był dwa razy indywidualnym wicemistrzem kraju, a jako trener doprowadził w 2002 roku Unię Leszno do tytułu drużynowego wicemistrza Polski). Z kolei nowym trenerem odpowiedzialnym za fizyczne i kondycyjne przygotowanie żużlowców Włókniarza został Piotr Ruszel, który w tej roli zastąpił Jana Drapaka.


Głównym sponsorem Włókniarza będzie w tym roku – tak jak w roku 2004 – firma Złomrex.


 


O ile finansowe kwestie dotyczące występów w ekstralidze można uznać za uregulowane, to mniej jasno przedstawia się sprawa modernizacji stadionu i dostosowania go do wymogów ustalonych przez Polski Związek Motorowy. Stadion należy bowiem do miasta i na zlecenie jego władz przygotowany został projekt zakładający gruntowną przebudowę i modernizację obiektu. Przewiduje ona oczywiście zainstalowanie sztucznego oświetlenia, tyle że ma być ono gotowe dopiero w roku 2006 (najpóźniej 1 kwietnia 2006 r.).


 


Tymczasem PZMot ustalił, że wszystkie stadiony, na których będą rozgrywane mecze ekstraligi mają dysponować sztucznym oświetleniem najpóźniej 31 lipca br. Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona zwrócił się do zarządu PZMot o przedłużenie tego terminu.

REKLAMA

2093041284 views

REKLAMA

2093041568 views

REKLAMA

2094838017 views

REKLAMA

2093041818 views

REKLAMA

2093041956 views

REKLAMA

2093042097 views