Strona głównaDziennik SportowyWydarzenia sportowe w skrócie, niedziela 7 września, godz

Wydarzenia sportowe w skrócie, niedziela 7 września, godz

-

Aleksandra Drejgier i Kornelia Mączka zdobyły na torze kolarskim w Pruszkowie tytuł mistrzyń Europy w sprincie drużynowym juniorek. W finale Polki wygrały z Francuzkami.

Srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska wygrała w Kurzimie ostatni wyścig zaliczany do klasyfikacji Pucharu Czech.

Dawid Kubacki wygrał w niedzielę w Zakopanem drugie międzynarodowe zawody w skokach narciarskich na igielicie o Puchar „Solidarności”. Adam Małysz był szósty.

Doskonale wystartowały polskie osady w finałowych wyścigach, rozgrywanych w Belgradzie, akademickich mistrzostwach świata w wioślarstwie. W pierwszych pięciu konkurencjach zdobyły cztery medale – trzy złote i jeden srebrny.

Brazylijczycy Harley i Pedro wygrali na Majorce turniej siatkarzy plażowych zaliczany do klasyfikacji World Touru. W finale pokonali Niemców Davida Klemperera i Erica Korenga 21:19, 21:18.

Anglik Nicky Cook został bokserskim mistrzem świata organizacji WBO w wadze lekkiej. W Manchesterze pokonał na punkty (117:112, 117:111, 115:114) broniącego tytułu Szkota Alexa Arthura.

Była reprezentantka Polski w tenisie stołowym Miao Miao (Australia) odpadła po eliminacjach grupowych z zawodów Pucharu Świata w Kuala Lumpur. Miao przegrała z Feng Tianwei (Singapur) 0:4, mistrzynią Europy Li Jiao (Holandia) 2:4 i Li Xiaoxia (Chiny) 0:4.

Czeski trener Zdenek Zeman stracił pracę w Crvenej Zveździe Belgrad. Prowadzony przez niego zespół zajmuje ostatnie, 12. miejsce w tabeli serbskiej ekstraklasy. W trzech spotkaniach podopieczni Zemana zdobyli punkt, nie strzelili żadnej bramki, a stracili cztery.

Mistrz olimpijski Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) wynikiem 20,86 zajął drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w permit mityngu EAA w słowackiej miejscowości Dubnica nad Vahom. Zwyciężył srebrny medalista pekińskich igrzysk Amerykanin Christian Cantwell rezultatem 21,39.

Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków) wynikiem 9.28,07 zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami w mityngu Grand Prix IAAF w Rieti.

Jamajczyk Asafa Powell uzyskał wynik 9,82 w finałowym biegu na 100 m podczas mityngu Grand Prix IAAF w Rieti. W eliminacjach był szybszy; dystans pokonał w 9,77.

Marek Plawgo (KS Warszawianka) zajął trzecie miejsce w biegu na 400 m przez płotki w mityngu Grand Prix IAAF w Rieti za reprezentantem RPA L.J. van Zylem i Jamajczykiem Isy Philipsem.

Piłkarska reprezentacja Polski wróciła do Wronek, gdzie będzie przygotowywać się do środowego meczu eliminacji mistrzostw świata 2010 z San Marino (Serravalle, godz. 20.30). W kadrze nie ma kontuzjowanego Pawła Brożka, który w niedzielę pojechał do Krakowa.

Lechosław Rybarczyk (Posnania Poznań) zdobył tytuł motorowodnego mistrza Europy w klasie S-550. W zawodach, które rozegrano w Zbąszyniu wyprzedził Węgra Arona Tabori i Łotysza Laurisa Gutmanisa.

Polska wygrała w Antwerpii z Belgią 3:2 (22:25, 25:22, 23:25, 25:18, 15:9) w pierwszym barażowym spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy siatkarzy

Pomocnik piłkarskiej reprezentacji Włoch, zawodnik AC Milan Gennaro Gattuso doznał podczas niedzielnego treningu kontuzji nadgarstka i nie będzie mógł zagrać w środę w meczu eliminacji mistrzostw świata z Gruzją w Udine.

Australijczyk Robbie McEwen (Silence-Lotto) wygrał zaliczany do klasyfikacji Pro Tour klasyczny wyścig kolarski Hamburg Vattenfall Cyclassics. Na finiszu liczącej 213 km trasy sprinter wyprzedził rodaków – Marka Renshawa i Allana Davisa.

Pomocnik piłkarskiej reprezentacji Szwecji Tobias Linderoth z powodu kontuzji stopy, jakiej doznał w sobotnim meczu eliminacyjnym mistrzostw świata z Albanią, nie zagra w środę w drugim spotkaniu z Węgrami. W Tiranie Szwecja tylko zremisowała 0:0 z Albanią.