Strona głównaDziennik SportowyWydarzenia sportowe w skrócie, czwartek 26 marca

Wydarzenia sportowe w skrócie, czwartek 26 marca

-

Ole Einar Bjoerndalen zapewnił sobie w czwartek zwycięstwo w klasyfikacji końcowej biathlonowego Pucharu Świata. 35-letni Norweg zajął w sprincie na 10 km w rosyjskim Chanty-Mansijsku drugie miejsce. Zwyciężył Niemiec Arnd Peiffer, a trzeci był Austriak Christoph Sumann.

Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie przeżył w czwartek najazd dziennikarzy – powodem był obiad, na który minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki zaprosił dwukrotną złotą medalistkę mistrzostw świata 2009 w biegach narciarskich i zdobywczynię Kryształowej Kuli Justynę Kowalczyk.

Sędziowie ze Szwecji i Białorusi poprowadzę najbliższe mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata z Irlandią Północną w Belfaście (28 marca) oraz San Marino w Kielcach (1 kwietnia). Arbitrem sobotniego meczu z Irlandią Północną będzie Szwed Martin Hansson. Na liniach pomagać mu będą Henrik Andren i Fredrik Nilsson.

Sędziego ekstraklasy z Warszawy Piotra P. zatrzymali w czwartek funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymanie ma związku z toczącym się we Wrocławiu śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.

Robert Kubica z teamu BMW-Sauber potwierdził na czwartkowej konferencji prasowej w Melbourne przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Australii na torze Albert Park, że w jego bolidzie nie będzie zamontowany system odzyskiwania energii kinetycznej KERS.

Zespół stewardów wyścigu o Grand Prix Australii po trwających ponad cztery godziny obradach oddalił protest złożony przez zespoły Red Bulla, Ferrari i Renault przeciwko podwójnym dyfuzorom zastosowanym w bolidach teamów Brawn GP, Williams i Toyota.

Skoczkowie narciarscy klubu Wisła Ustronianka z Adamem Małyszem wygrali na obiekcie Skalite w Szczyrku drużynowe mistrzostwa Polski. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy Wisły Zakopane, trzecie Startu Krokiew Zakopane.

Była liderka światowego rankingu tenisistek Belgijka Kim Clijsters, która dwa lata temu podjęła decyzję o zakończeniu kariery sportowej, wraca na korty.

Niemcy Aliona Savchenko i Robin Szolkowy po raz drugi zostali mistrzami świata w rywalizacji par sportowych w łyżwiarstwie figurowym.

Triumfator Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2008/2009 Austriak Gregor Schlierenzauer doznał poważnej kontuzji prawego kolana podczas środowego treningu w Ramsau.

Piłkarze ŁKS Łódź nie wyszli na czwartkowy trening. Kapitan zespołu Marcin Adamski poinformował PAP, że drużyna nie wznowi zajęć, jeżeli działacze nie wypłacą im zaległych pensji.

W opublikowanym w czwartek oficjalnym oświadczeniu, Europejska Unia Piłkarska (UEFA) stwierdza, że podejrzewa macedoński klub FK Pobeda o ustawienie meczu Ligi Mistrzów z armeńskim zespołem FC Pjunik Erewan, który został rozegrany 13 lipca 2004 roku.

Francuski kolarz torowy Morgan Kneisky zdobył w Pruszkowie tytuł mistrza świata w wyścigu scratch. Srebrny medal wywalczył Argentyńczyk Angel Dario Colla, a brązowy – Austriak Andreas Mueller. Rafał Ratajczyk (MKS Gryf Szczecin) zajął 19. miejsce.

Piłkarze Irlandii Północnej mają głęboko w pamięci porażkę z Polakami sprzed niemal sześciu lat, kiedy to ulegli na własnym boisku drużynie prowadzonej przez Pawła Janasa 0:3. Teraz chcą wykorzystać okazję do rewanżu.

Wywieziono 330 000 m sześciennych ziemi i 6500 m sześciennych pokruszonego betonu, wykonano około 32 000 m kwadratowych ścianek szczelinowych, wbito 16 000 sztuk pali o łącznej długości ok. 170 km – tak obrazowo pierwszy etap budowy Stadionu Narodowego w Warszawie na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku przedstawił prezes zarządu spółki wykonującej prace Piotr Chełkowski.

Warta Poznań, wielosekcyjny klub z wielkimi tradycjami, znalazła się w finansowych tarapatach. Musiała ostatnio spłacić długi wobec spadkobierców nieżyjącego Ryszarda Górki. Dotyczyły one sekcji piłki nożnej, ale odpowiedzialność ponosił klub jako całość. Jest jednak szansa pomocy ze strony miasta.

Najwyżej rozstawieni badmintoniści w 33. międzynarodowych mistrzostwach Polski – Yonex Polish Open 2009, które w czwartek z udziałem 175 zawodników i zawodniczek z 26 krajów rozpoczęły się w Warszawie, awansowali do drugiej rundy.