Piłkarska LM

-

Piłkarze Celtiku Glasgow przegrali w Bratysławie z zespołem Artmedia Petrżałka 0:5 (0:1) w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Maciej żurawski przebywał na boisku do 60. minuty, a Artur Boruc spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Pierwszego gola zdobył dla mistrzów Słowacji Jurej Halenar tuż przed przerwą. Ten piłkarz był bohaterem wieczoru, gdyż w drugiej połowie jeszcze dwukrotnie pokonał Davida Marshalla w bramce Celtiku. Pozostałe gole zdobyli Błażej Vascak i Martin Mikulic.

Celtic praktycznie stracił szanse awansu do trzeciej rundy, a to oznacza także wyeliminowanie ze wszystkich rozgrywek pucharowych.

Oprócz wysokiej porażki, określonej przez stację BBC jako „jedną z najczarniejszych nocy w historii klubu”, Celtic stracił także na jakiś czas napastnika Chrisa Suttona, który doznał złamania kości policzkowej.

We wtorek niespodziankę sprawił także cypryjski zespół Anorthosis Famagusta, który wygrał z drużyną Mirosława Szymkowiaka – tureckim Trabzonsporem 3:1 (1:0). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie i zanotował asystę przy bramce.

Broniący trofeum Liverpool wygrał na wyjeździe 3:1 (2:1) z mistrzem Litwy – FBK Kowno. W drużynie gospodarzy wystąpił Arkadiusz Klimek, a na ławce rezerwowych mecz przesiedział bramkarz Liverpoolu Jerzy Dudek.

Trzecim Polakiem, który zagrał we wtorkowych spotkaniach, był Michał żewłakow. Obrońca Anderlechtu Bruksela pojawił się na boisku w 64. minucie meczu z Neftczi Baku. Wicemistrzowie Belgii wygrali 5:0.

Rapid Wiedeń pokonując w Luksemburgu F91 Dudelange 6:1 odniósł najwyższe w historii klubu wyjazdowe zwycięstwo w europejskich pucharach.

Całe spotkanie w zespole austriackim rozegrał Marcin Adamski. W zespole gospodarzy w 58. minucie na placu gry pojawił się Tomasz Gruszczyński.

Sędzią meczu Partizan Belgrad – Szeriff Tyraspol (1:0) był Krzysztof Słupik.

Rewanżowe mecze odbędą się za tydzień (2 i 3 sierpnia). Wcześniej, w piątek, w Nyonie odbędzie się losowanie par trzeciej rundy kwalifikacyjnej, w której udział weźmie mistrz Polski – Wisła Kraków.