REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyAleksander Kwaśniewski odznaczył działaczy PKOl

Aleksander Kwaśniewski odznaczył działaczy PKOl

-

Polski Komitet Olimpijski jest jedną z najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce, a jego niepodważalną zasługą jest promowanie wartości jakie niesie ze sobą sport i ruch olimpijski – podkreślił prezydent Aleksander Kwaśniewski wręczając w czwartek w Warszawie wysokie odznaczenia państwowe grupie zasłużonych działaczy PKOl.


 


Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski prezydent Kwaśniewski udekorował Marię Kwaśniewską-Maleszewską, brązową medalistkę konkursu rzutu oszczepem igrzysk olimpijskich w Berlinie, w 1936 roku. Wybitna, wszechstronna sportsmenka okresu przedwojennego od 1949 roku jest członkiem wszystkich kolejnych zarządów PKOl, a za zasługi dla ruchu olimpijskiego wyróżniona została przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski srebrnym medalem Orderu Olimpijskiego, najwyższego odznaczenia przyznawanego przez MKOl.


 


Krzyże Komandorskie OOP otrzymali Kajetan Hązelek i Zofia żukowska, Krzyże Oficerskie Lech Drożdżyński, Janusz Kochan, Witold Rybczyński, Ryszard Stadniuk i Jan Werner, a Krzyż Kawalerski – Elżbieta Kwiatkowska. Kilkunastu działaczy i pracowników PKOl odznaczonych zostało Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi.


 


Sport jest nieprzewidywalny, wyniki raz są lepsze, raz gorsze – powiedział prezydent, zwracając się do odznaczonych – Chciałbym przy tej okazji podziękować całemu polskiemu ruchowi olimpijskiemu nie tylko za sukcesy i medale, a przede wszystkim za tworzenie wspaniałej atmosfery i propagowanie idei olimpijskiej wśród młodzieży.


 


Za jeden z najciekawszych budynków w Warszawie i jedno z najwspanialszych centrów olimpijskich w Europie uznał Aleksander Kwaśniewski oddane w ubiegłym roku do użytkowania Centrum Olimpijskie w stolicy, podkreślając, że nie zgadza się z krytycznymi uwagami na temat nowej siedziby PKOl.


„Nie chciałbym wracać do ocen, do radości i zawodów, które spotkały nas w Atenach, ale chciałbym powiedzieć, że bardzo dobrze, że właśnie PKOl, pan prezes Stefan Paszczyk przygotował analizę tego występu, tej sytuacji i tego wszystkiego, co należy zrobić, abyśmy na kolejnych igrzyskach byli mocniejsi w coraz trudniejszej konkurencji” – powiedział Aleksander Kwaśniewski.


 

Dziękując w imieniu odznaczonych Maria Kwaśniewska-Maleszewska, w bardzo osobistym i emocjonalnym wystąpieniu zadeklarowała, że mimo niezasłużonej często krytyki pod adresem PKOl i jego działaczy, dopóki starczy jej sił będzie pracować na rzecz idei olimpijskich, którym zawsze była wierna. Przypomniała, że już w najbliższą niedzielę odbędzie się zjazd sprawozdawczo-wyborczy Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który dokona rzeczowej oceny mijającej, czteroletniej kadencji władz PKOl.

REKLAMA

2094046525 views

REKLAMA

REKLAMA

2094046809 views

REKLAMA

2095843258 views

REKLAMA

2094047059 views

REKLAMA

2094047197 views

REKLAMA

2094047338 views