REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zawieszone wizyty w powiatowym więzieniu

Zawieszone wizyty w powiatowym więzieniu

-

Od poniedziałku zawieszono odwiedziny w więzieniu powiatu Cook w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Chicago – poinformowało w niedzielę biuro szeryfa.

W związku z drastycznym wzrostem przypadków zachorowań na COVID-19 w Chicago i powiecie Cook i w świetle rozpoczętego w poniedziałek zalecenia o pozostaniu w domach, powiatowy departament więziennictwa (Cook County Department of Corrections) podjął decyzję o zawieszeniu od poniedziałku wizytowania więźniów – czytamy w komunikacie prasowym.

Odwiedziny więźniów były dozwolone od czerwca. Przez kilka miesięcy odbywały się one w specjalnej przestrzeni na zewnątrz, gdzie możliwe było dystansowanie społeczne, a odwiedzający mieli sprawdzaną temperaturę.

Decyzję o zawieszeniu wizyt podjęto w związku z gwałtownym wzrostem wskaźnika zachorowalności w Chicago i powiecie Cook. Do czasu przywrócenia wizyt możliwe więźniów można odwiedzać wirtualnie.

W zeszłym tygodniu szeryf powiatu Cook Tom Dart ostrzegł, że drastyczny wzrost przypadków koronawirusa w całym Chicago może oznaczać więcej zakażeń w powiatowym więzieniu. Zaapelował do mieszkańców, by poważnie traktować zagrożenie COVID-19.

Jego zdaniem, na razie koronawirus w więzieniu pozostaje pod kontrolą, a większość pozytywnych przypadków to więźniowie, którzy już trafili tam z wirusem.

W Cook County Jail codziennie przebywa około 6,1 tys. więźniów.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks