REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Fauci o stopniowym powracaniu do normalności w 2021 roku

Fauci o stopniowym powracaniu do normalności w 2021 roku

-

 

Ponieważ szczepionka na Covid-19 nie będzie w stu procentach skuteczna, nawet zaszczepieni powinni nosić maseczki – twierdzi Anthony Fauci, dyrektor Krajowego Instytutu ds. Alergii i Chorób Zakaźnych. Jego zdaniem powrót do normalności będzie stopniowy.

W rozmowie z CNN Fauci stwierdził, że Amerykanie mogą oczekiwać, iż dopiero w drugim lub trzecim kwartale 2021 roku “zaczną zbliżać się do pewnego stopnia normalności”. “To nie będzie jak włączenie światła (…). To będzie stopniowe przywracanie normalności w miarę upływu tygodni i miesięcy (…)” – ocenił.

Najbardziej znany doktor w USA uznał, że nawet przy powszechnym szczepieniu ważne będzie dalsze noszenie maseczek oraz dezynfekowanie rąk. “Nie możemy porzucić podstawowych środków” – ostrzegł, podkreślając, że nawet najlepsze szczepionki nie będą w stu procentach skuteczne.

Sytuacja epidemiczna w USA znacznie pogorszyła się w ubiegłym tygodniu. Koronawirus w Stanach Zjednoczonych rozprzestrzenia się w najszybszym tempie od zdiagnozowania pierwszego przypadku 20 stycznia w stanie Waszyngton. Od piątku do niedzieli w USA wykryto co najmniej 481 tys. nowych przypadków SARS-CoV-2, a w tydzień ponad milion. W piątek pobito dobowy rekord – 177 tys. zdiagnozowanych przypadków choroby.

Próbując zmniejszyć tempo przyrostów, gubernatorzy wprowadzają nowe restrykcje. Zgodnie z przypuszczaniami, wysoka liczba nowych przypadków skutkować będzie w ciągu kilku dni przeciążeniem szpitali, które w niektórych stanach działają już na granicy możliwości.

W Michigan gubernator Gretchen Whitmer ogłosiła nowe ograniczenia. W barach i restauracjach nie można spożywać posiłków wewnątrz lokali. Kasyna i kina będą zamknięte. Chociaż siłownie mogą być otwarte, to zajęcia grupowe są zabronione. Szkoły średnie i uczelnie muszą prowadzić wszystkie zajęcia zdalnie.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks