REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoZasiłek dla bezrobotnych na czeku

Zasiłek dla bezrobotnych na czeku

-

Mieszkańcy Illinois pobierający świadczenia dla bezrobotnych wkrótce będą otrzymywać zasiłek tylko w formie czeków wysyłanych pocztą, jeżeli nie skorzystają z opcji depozytu bankowego. Stanowy Departament ds. Zatrudnienia ogłosił odejście od wypłat świadczeń w formie kart debetowych.

Od 27 grudnia bezrobotni, którzy wybrali opcję otrzymywania zasiłków w formie przedpłaconych kart debetowych, jak ogłosił w poniedziałek 22 listopada Illinois Department of Employment Security (IDES), otrzymywać będą świadczenia na czeku dostarczanym przez pocztę. Zmiana nie dotyczy osób, które podały stanowej agencji swój numer konta bankowego i otrzymują zasiłki poprzez bezpośredni depozyt – poinformował IDES.

REKLAMA

Zmiany związane są z decyzją KeyBank o zaprzestaniu dostarczania kart debetowych dla bezrobotnych, chociaż w oświadczeniu agencji stanowej nie wytłumaczono, z jakich powodów. Rzecznik prasowy KeyBank także nie opublikował komentarza.

Osoby korzystające z zasiłku dla bezrobotnych nadal będą miały dostęp do pozostałych funduszy na swoich kartach debetowych KeyBank, ale nowe wpłaty na te karty przestaną otrzymywać od 27 grudnia.

“Osoby, które obecnie otrzymują wypłaty świadczeń dla bezrobotnych za pomocą kart debetowych są zachęcane do przejścia na depozyty bankowe” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez IDES. Podkreślono, że jest to szybszy dostęp do świadczeń.

Instrukcje krok po kroku dotyczące przejścia na depozyty można znaleźć w specjalnym przewodniku (Direct Deposit Step-by-Step Guide) na stronie ides.illinois.gov/payment.

Ubiegłorocznemu kryzysowi na rynku pracy i wzrostowi wypłacanych świadczeń dla bezrobotnych w czasie pandemii COVID-19 towarzyszyły opóźnienia w otrzymaniu zasiłków. IDES zmagał się także z falą oszustw, w tym będących wynikiem kradzieży tożsamości.

(tos)

REKLAMA

2115345315 views

REKLAMA

2115345547 views

REKLAMA

REKLAMA

2117141937 views

REKLAMA

2115345687 views

REKLAMA

2115345786 views

REKLAMA

2115345894 views