REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Zarzuty po czwartkowej strzelaninie przy posterunku policji

Zarzuty po czwartkowej strzelaninie przy posterunku policji

-

Usiłowanie zabójstwa, kradzież samochodu, posiadanie nielegalnej substancji oraz stawianie oporu przy aresztowaniu – taka jest lista zarzutów postawionych 25-letniemu Lovellowi Jordanowi, który w czwartek 30 lipca w czasie aresztowania postrzelił 4 policjantów i sam został ranny w wymianie ognia.

W czwartek rano, po aresztowaniu i przewiezieniu na posterunek w Hanson Park na północnym zachodzie Chicago, oskarżony podczas wychodzenia z samochodu policyjnego dobył broń półautomatyczną i zaczął strzelać do policjantów. W wyniku zdarzenia ciężko ranny jest jeden policjant, dwóch kolejnych z ranami postrzałowymi przebywało w szpitalu w dobrym stanie. W czwartek policja informowała również o dwóch funkcjonariuszach, którzy zostali przewiezieni do szpitala z bólem klatki piersiowej. W strzelaninie ciężko ranny został także Lovell Jordan.

REKLAMA

W piątek 31 lipca aresztowanemu postawiono sześć zarzutów usiłowania zabójstwa, kradzież samochodu, dwa zarzuty posiadania nielegalnej substancji, nielegalnie posiadanie broni oraz stawianie oporu przy aresztowaniu. Jordan został również oskarżony jako „uzbrojony przestępca recydywista”, co w przypadku skazania mogłoby wydłużyć jego karę więzienia.

Jordan był wcześniej wielokrotnie aresztowany. W latach 2012-2015 był skazany w trzech różnych sprawach za nielegalne posiadanie i dostarczanie narkotyków. W 2016 roku został skazany za napaść na policjanta podczas rutynowej kontroli. W 2018 r. przyznał się do posiadania broni i został skazany na 5 lat więzienia. Warunkowo został zwolniony z więzienia w Pinckneyville niecałe cztery miesiące temu.

Policja nie podała do wiadomości mediów informacji na temat stanu rannych policjantów i oskarżonego.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks