REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Więcej piratów drogowych i mandatów za przekroczenie prędkości powyżej 100 mph

Więcej piratów drogowych i mandatów za przekroczenie prędkości powyżej 100 mph

-

Stanowa policja wypisuje coraz więcej mandatów za szybką jazdę. Wzrosła także liczba kierowców, którzy jeżdżą za szybko i coraz częściej z prędkością powyżej 100 mil na godzinę (161 km na godzinę). Przez ograniczenia związane z pandemią ruch na niektórych autostradach zmalał, co wykorzystują piraci drogowi.

Kierowca zatrzymany przez policjantów stanowych 29 listopada w środkowym Illinois poruszał się po autostradzie nr 72 z prędkością 109 mil na godzinę (175 km na godzinę) na odcinku, gdzie prędkość maksymalna wynosi 70 mil na godzinę (113 km na godzinę). Kilka dni wcześniej funkcjonariusze Illinois State Police z posterunku nr 20 ukarali mandatami kierowcę, który na tym samym odcinku I-72 szarżował z prędkością 115 mil na godzinę (185 km na godzinę). Posterunek Illinois State Police w Pittsfield obejmuje pięć powiatów: Pike, Scott, Brown, Schuyler i Adams.

REKLAMA

Podobny trend związany z szybką jazdą obserwowany jest w całym Illinois, a także poza granicami naszego stanu. Na autostradach w całym kraju organy ścigania odnotowały znaczny wzrost przypadków jazdy z prędkością przekraczającą 100 mil na godzinę (161 km na godzinę). Odkąd władze wprowadziły obostrzenia związane z pandemią na drogach zaczął zmniejszać się ruch, co wykorzystują piraci drogowi – przyznają przedstawiciele Governors Highway Safety Association, stowarzyszenia reprezentującego stanowe biura bezpieczeństwa zajmujące się bezpieczeństwem na drogach.

„Mniejszy ruch na drogach zbiegł się ze wzrostem przypadków przekraczania prędkości w niektórych częściach kraju. To problem, ponieważ zwiększa to ryzyko wypadków” – ocenił James Owens, zastępca dyrektora National Highway Traffic Safety Administration.

W Illinois od początku roku do 20 listopada za przekroczenie prędkości powyżej 100 mil na godzinę zatrzymano i ukarano mandatami 3423 kierowców – wynika ze statystyk Illinois State Police. Liczba ta była wyższa o 540 w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r. W całym 2018 r. policjanci stanowi wypisali 3034 mandaty kierowcom, którzy pędzili z prędkością powyżej 100 mph.

W przeciwieństwie do wielu wykroczeń drogowych, przekroczenie dozwolonej prędkość o 35 mil na godzinę (56 km na godzinę) lub więcej zagrożone jest postawienie zarzutów Class A misdemeanor. Kierowcom oprócz mandatów może także grozić pozbawienie wolności do roku.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA