REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSzpital wypisał cię za szybko? Zapłaci karę!

Szpital wypisał cię za szybko? Zapłaci karę!

-

Przedwczesne wypisanie pacjenta ze szpitala jest często przyczyną utraty zdrowia i ponownej, kosztownej hospitalizacji. Z niehumanitarnym i szkodliwym społecznie zjawiskiem próbują walczyć władze Illinois;  grzywny zapłaci kilkadziesiąt szpitali.

Stanowy Departament ds. Opieki Zdrowotnej i nad Rodziną (Illinois Department of Healthcare and Family Services, IDHFS) poinformował, że  ukarano już 82 szpitale. Ogółem zapłacą one grzywnę wysokości  ponad 16 mln dol. za zbyt wczesne zwalnianie do domu pacjentów ubezpieczonych w programie stanowym Medicaid.

REKLAMA

IDHFS ma nadzieję, że sankcje dyscyplinarne i finansowe okażą się skuteczne, co znajdzie wyraz w pozostawieniu pacjenta w szpitalu na taki czas, jaki jest mu rzeczywiście potrzebny do odzyskania zdrowia, dzięki czemu zmniejszy się liczba rehospitalizacji.

Jak informuje Julie Hamos, dyrektor IDHFS, ukarane szpitale miały ponad rok na sprostanie przepisom wymagających ograniczenia liczby niedoleczonych pacjentów oraz ich ponownej hospitalizacji (przepisy określane są w j. ang. jako potentially preventable readmissions, PPR).

Szefowa resortu zapewniła, że oczekuje od placówek medycznych szybkiej poprawy jakości usług medycznych. „Oczywiście w pewnych przypadkach nie da się uniknąć ponownej hospitalizacji, ale wiem, że szpitale w Illinois stać na lepszy poziom opieki” − stwierdziła w komunikacie prasowym.

Ponad rok temu władze Illinois udzieliły nagany 147 szpitalom w stanie za zbyt wysoki poziom wskaźnika PPR. Z tej liczby 65 placówek osiągnęło wymagane standardy w nakazanym 12-miesięcznym terminie, pozostałe 82 placówki nie sprostały przepisom i zostały ukarane.

Pakiet przepisów PPR powstał na bazie analogicznych regulacji federalnych, których celem jest prewencja rehospitalizacji spowodowanych niedoleczeniem i zbyt krótkim pobytem w szpitalu, w przypadku pacjentów ubezpieczonych w rządowym programie Medicare.

Poprawa jakości opieki zdrowotnej jest ostatecznym i nadrzędnym celem przepisów tak federalnych, jak i stanowych. (ao)

 

fot.Emory University Hospital/EPA

REKLAMA

2091128340 views

REKLAMA

2091128648 views

REKLAMA

2092925109 views

REKLAMA

2091128931 views

REKLAMA

2091129077 views

REKLAMA

2091129225 views