REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Rittenhouse chce być sądzony w Illinois

Rittenhouse chce być sądzony w Illinois

-

Kyle Rittenhouse, nastolatek z Illinois, który w Wisconsin oskarżony jest o dwa  zabójstwa pierwszego stopnia i usiłowanie trzeciego zabójstwa pierwszego stopnia podczas zamieszek w Kenoshy, zamierza walczyć o pozostanie w Illinois. W piątek odbyła się jego rozprawa ekstradycyjna.

17-letni Kyle Rittenhouse z Antioch uczestniczył w wirtualnym posiedzeniu z aresztu dla młodocianych przestępców w powiecie Lake.

REKLAMA

Adwokat Rittenhouse’a, John Pierce, poprosił sąd o czas na przejrzenie dokumentów i wyznaczenie nowego terminu przesłuchania. Nie wyjaśnił przed sądem, na jakiej podstawie będzie chciał walczyć o pozostawienie Rittenhouse’a w Illinois. Sąd przychylając się do wniosku, dał obrońcy dwa tygodnie na zapoznanie się z dokumentacją.

Mike Nerheim, prokurator stanowy powiatu Lake County, powiedział po przesłuchaniu, że gubernator J.B. Pritzker podpisał nakaz wydania Rittenhouse’a wymiarowi sprawiedliwości Wisconsin, czego zażądał gubernator Wisconsin Tony Evers. Adwokat Rittenhouse’a poprosił o możliwość przejrzenia nakazu.

W ubiegłym miesiącu prokuratorzy w Illinois oskarżyli nastolatka o dwa zabójstwa pierwszego stopnia i usiłowanie zabójstwa pierwszego stopnia oraz lekkomyślne zachowanie stanowiące zagrożenie dla innych.

Posiedzenie w sądzie powiatu Lake było transmitowane online. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, do sądu nie została dopuszczona publiczność ani dziennikarze. Następna rozprawa została wyznaczona na 9 października o 9 am.

Z ręki Rittenhouse’a zginęli 36-letni Joseph Rosenbaum z Kenoshy i 26-letni Anthony Huber z Silver Lake. Raniony mężczyzna to 26-latek z West Allis, Gaige Grosskreutz. Rittenhouse postrzelił mężczyzn w czasie rozruchów w Kenoshy wywołanych postrzeleniem przez policję Jacoba Blake’a. Liczne filmy nagrane przez uczestników protestów i media pokazują 17-latka na ulicach miasta z karabinem półautomatycznym AR-15 w dłoniach.

Była to pierwsza rozprawa, w czasie której nastolatek był reprezentowany przez wynajętych prawników. Są nimi: John Pierce, partner zarządzający i założyciel kancelarii Pierce Bainbridge, oraz Lin Wood, prawnik zajmujący się zniesławieniami. Kancelaria Pierce’a reprezentowała m.in. byłego mera Nowego Jorku Rudy’ego Giulianiego, Wood jest prawnikiem Sean’a Hannity’ego z Fox News, znanego z bliskich kontaktów z prezydentem Donaldem Trumpem.

Wcześniej prawnik reprezentujący Rittenhouse’a z urzędu utrzymywał, że nastolatek działał w samoobronie. Linia obrony obecnie reprezentujących go prawników nie jest jeszcze oczywista. Jeżeli Rittenhouse zostanie skazany za zabójstwo pierwszego stopnia, grozi mu wyrok dożywotniego więzienia.
(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks