REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPrawnicy gromadzą materiał dowodowy przeciwko United

Prawnicy gromadzą materiał dowodowy przeciwko United

-

fot. Kamil Krzaczyński/EPA
fot. Kamil Krzaczyński/EPA

Linie United oraz miasto Chicago zgodziły się zabezpieczyć materiały wideo oraz dokumenty administracyjne z incydentu, który wydarzył się na pokładzie przewoźnika 9 kwietnia na lotnisku O’Hare. Prawnik wywleczonego z samolotu mężczyzny potwierdził pełną kooperację zarówno linii United, jak i władz miasta.

Thomas Demetrio, reprezentujący poszkodowanego pasażera siłą wywleczonego z samolotu, po tym jak odmówił opuszczenia miejsca, poinformował, że zaplanowane na poniedziałek przesłuchanie w sądzie okręgowym powiatu Cook w Chicago zostało odwołane po uzyskaniu zapewnienia od zainteresowanych stron o pełnej kooperacji w zakresie zabezpieczenia materiałów dowodowych, w tym wideo oraz kartoteki pracowników ochrony, którzy dopuścili się brutalnego usunięcia Davida Dao z pokładu samolotu.

REKLAMA

Według prawnika jego klient doznał ogólnego poturbowania, ma złamany nos, uszkodzone zatoki, stracił także dwa przednie zęby. Kancelaria przygotowuje dokumentację procesową.

Tymczasem linie United wprowadziły zmiany w swoich przepisach dotyczące przelotu pracowników, którzy od teraz muszą zgłaszać swoją obecność na godzinę przed odlotem.

W ten sposób przewoźnik uniknie sytuacji analogicznej do tej z 9 kwietnia.

Dodatkowo, linie United zapewniają, że ochrona lotniskowa będzie wykorzystywana do usuwania pasażerów z pokładu samolotu wyłącznie wtedy, gdy wymagać tego będzie bezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia w samolocie, który miał lecieć z Chicago do Louisville w Kentucky. Okazało się, że na rejs sprzedano za dużo biletów i zabrakło miejsc dla pracowników United. Zdecydowano, że spośród pasażerów tzw. ochotników wylosuje komputer. Jeden ze wskazanych przez komputer mężczyzn nie chciał jednak opuścić samolotu, bo jak tłumaczył jest lekarzem i czekają na niego pacjenci.

Po odmowie pasażera pojawili się ochroniarze, którzy ciągnąc go po podłodze za nogi i ręce usunęli z samolotu. Wideo pokazuje twarze przerażonych pasażerów i płaczące dzieci.

Drastyczne nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane w Internecie, a sprawa w ręce renomowanej kancelarii prawniczej.

(tz)

REKLAMA

2103182769 views

REKLAMA

2103183002 views

REKLAMA

2104979394 views

REKLAMA

2103183145 views

REKLAMA

2103183245 views

REKLAMA

2103183354 views