REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Prezydent Trump w Kenoshy

Prezydent Trump w Kenoshy

-

Donald Trump fot.Ron Sachs /Pool/EPA
Donald Trump fot.Ron Sachs /Pool/EPA

Prezydent Donald Trump we wtorek 18 kwietnia odwiedzi Wisconsin. To jego pierwsza wizyta w tym stanie od rozpoczęcia urzędowania.

REKLAMA

Według posła stanowego Toda Ohnstada z Wisconsin prezydent Trump odwiedzi siedzibę firmy Snap-on – producenta narzędzi i diagnostycznego sprzętu samochodowego – znajdującą się w Kenoshy. Choć firma nie posiada już fabryk w tej miejscowości, znajduje się tam centrum dystrybucji oraz biura inżynierów i techników.

Informację o wizycie prezydenta w Kenoshy potwierdził Biały Dom.

Nie jest jasne, dlaczego prezydent Trump planuje wizytę w Snap-on. Firma ma roczny dochód w wysokości 3,4 mld dolarów. W lutym w wywiadzie dla agencji Bloomberg dyrektor finansowy firmy Nick Pinchuk chwalił Trumpa za spotkania z przedstawicielami świata biznesu, które prezydent odbył na krótko po inauguracji.

Warto dodać, że siedziba firmy znajduje się w okręgu wyborczym republikańskiego przewodniczącego Izby Reprezentantów Paula Ryana.

W ostatnich wyborach prezydenckich w Wisconsin Donald Trump niewielką jednoprocentową przewagą pokonał Hillary Clinton.

Kenosha leży 66 mil na północ od Chicago. Tym samym prezydent Trump znajdzie się najbliżej Wietrznego Miasta od czasu rozpoczęcia swojej prezydentury.

(jm)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks