REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pracownica Brookfield Zoo zwolniona za wpis na Facebooku

Pracownica Brookfield Zoo zwolniona za wpis na Facebooku

-

fot.Derektaylor/Wikipedia
fot.Derektaylor/Wikipedia

Dyrekcja Brookfield Zoo zwolniła pracownicę, która w mediach społecznościowych umieściła obraźliwy rasowo wpis wobec osób odwiedzających ogród zoologiczny.

REKLAMA

– Takiego zachowania nie będziemy tolerować – oświadczyła Sondra Katzen, rzecznik Brookfield Zoo.

W mediach społecznościowych ukazało się selfie pracownicy w czapeczce i koszulce z logo ogrodu w Brookfield. Zdjęciu towarzyszy podpis: „Co słychać? To ja, w pracy, służąc tym wulgarnym białym dupkom”.

– Oświadczenie pracownicy w mediach społecznościowych stanowi naruszenie naszego regulaminu i przeczy wyznawanym przez nas wartościom. Mamy zero tolerancji dla takiego zachowania. Podjęliśmy odpowiednie działania, by naprawić poczynione szkody – stwierdza komunikat dyrekcji, która umieściła na Facebooku wpis potępiający pracownicę.

Zdjęcie z rasistowskim komentarzem spotkało się z dużą ilością komentarzy. Do wtorkowego popołudnia stronę „polubiło” ponad 19 tys. internautów.

Katzen potwierdziła, że pracownica, której nazwiska nie ujawniono została zatrudniona sezonowo.

Broofield Zoo działa pod patronatem Chicago Zoological Society na 216 akrach należących do Cook County Forest Preserve District. Podchicagowski ogród zoologiczny otworzył swe podwoje w 1934 roku. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

Hakerzy kontra wybory

Kurtyzana cesarzową

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks