REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPolicja ostrzega przed sekstingiem

Policja ostrzega przed sekstingiem

-

fot.ProJuventute/Flickr

Do rozpoczęcia nowego roku w chicagowskich szkołach pozostało kilka dni. Policja i kuratorium ostrzegają przed zagrożeniami w sieci, np. sekstingiem, czyli popularnym wśród uczniów przesyłaniem sobie treści i zdjęć erotycznych.

REKLAMA

Nowy rok szkolny w chicagowskich szkołach rozpocznie się 5 września. Policja i chicagowskie kuratorium rozpoczęły kampanię informacyjną dotyczącą zagrożeń, jakie czyhają na uczniów w internecie, szczególnie w popularnych wśród dzieci i młodzieży mediach społecznościowych.

Eksperci od internetowych zagrożeń podkreślają, że najgroźniejsze dla uczniów są zjawiska określane jako cyberbullying – prześladowanie i dręczenie w mediach społecznościowych, polegające na zamieszczaniu szkalujących i obrażających ofiarę komentarzy i zdjęć, a także seksting – rozsyłanie treści i zdjęć o charakterze erotycznym lub pornograficznym.

Zdaniem specjalistów seksting jest niezmiernie popularny wśród uczniów w aglomeracji chicagowskiej. Publikowane w sieci lub rozsyłane za pośrednictwem internetu śmiałe zdjęcia i erotyczne treści łatwo padają łupem osób trzecich, które je dalej rozpowszechniają. W rezultacie erotyczne zdjęcia uczniów stają się publicznie dostępne, co może spowodować tragiczne skutki.

Chicagowska komórka policyjna zajmująca się tego rodzaju przypadkami informuje, że co miesiąc dochodzi do kilkudziesięciu przypadków sekstingu, również w słynących z wysokiego poziomu szkołach, takich jak Walter Payton College Prep i Niles North High School w Skokie.

Policjanci apelują do rodziców, aby monitorowali internetową aktywność dzieci i wyrywkowo sprawdzali ich telefony komórkowe, komputery i urządzenia mobilne.
W nowym roku szkolnym zarząd CPS oferuje około 50 darmowych programów i szkoleń dotyczących internetowych zagrożeń. Rodzice dzieci uprawiających w szkołach sport są zobowiązani do wzięcia udziału w tego rodzaju szkoleniach.
(gd)

REKLAMA

2116345938 views

REKLAMA

REKLAMA

2116346150 views

REKLAMA

REKLAMA

2118142526 views

REKLAMA

2116346270 views

REKLAMA

2116346358 views

REKLAMA

2116346452 views