REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump: w sprawie Korei Północnej "na stole są wszystkie opcje"

Trump: w sprawie Korei Północnej “na stole są wszystkie opcje”

-

Donald J. Trump fot. EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Prezydent USA Donald Trump, w reakcji na najnowszą próbę rakietową Pjongjangu, oświadczył we wtorek, że w kwestii Korei Północnej “na stole są wszystkie opcje”. Ten reżim okazał lekceważenie wobec wszystkich członków ONZ i standardów międzynarodowych – ocenił.

REKLAMA

“Świat otrzymał od Korei Północnej wyraźne i głośne przesłanie: ten reżim okazał lekceważenie wobec swoich sąsiadów, wobec wszystkich członków ONZ i wobec minimalnych standardów akceptowalnego zachowania międzynarodowego” – ocenił Trump.

“Groźby i destabilizujące działania tylko poszerzają izolację północnokoreańskiego reżimu w regionie i na całym świecie. Na stole są wszystkie opcje” – oznajmił amerykański przywódca.

Korea Płn. wystrzeliła we wtorek ok. godz. 6 rano czasu miejscowego (godz. 23 w poniedziałek w Polsce) rakietę, która przeleciała nad drugą co do wielkości japońską wyspą – Hokkaido, po czym rozpadła się na trzy części i wpadła do Oceanu Spokojnego.

Po najnowszej próbie rakietowej Korei Płn. Trump rozmawiał przez telefon z premierem Japonii Shinzo Abe. Według Białego Domu, przywódcy zgodzili się, że Korea Płn. “stanowi poważne i rosnące bezpośrednie zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych, Japonii i Republiki Korei (czyli Korei Południowej – PAP) oraz wszystkich państw świata”. “Prezydent Trump i premier Abe uzgodnili, że zwiększą presję na Koreę Północną i dołożą wszelkich starań, by przekonać do takiego działania społeczność międzynarodową” – głosi oświadczenie Białego Domu.

Jeszcze we wtorek na wniosek Japonii i USA odbędzie się pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w tej sprawie.(PAP)

4 KOMENTARZE

 1. Czyli “czuc” I to z calkiem bliska wojne tylko tym razem moze sie to rozszezyc na konflikt nie tylko w tamtym rejonie . Czyli przepowiednie sie pokrywaja w faktach bo jest napisane ze” konflikt swiatowy rozpocznie sie od malego panstwa ” .

  • Tak jak mówi pismo święte że zginie dwie trzecie ludzkość tak do tego da za
   Kłopot jednak w tym że pierw musi być ogłoszony światowy pokój a do Piero później ma nadejść katastrofą

  • Przepowiednie biblijne zaczynają się sprawdzać
   Wolę tego nie.dozyc niż oglądać to zło które musi nastąpić

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks