REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPierwsze mandaty z fotoradarów w Gompers Park

Pierwsze mandaty z fotoradarów w Gompers Park

-

Fotoradary znajdujące się przy Foster Avenue w pobliżu Gompers Park w dzielnicy Mayfair, w północno-zachodniej części miasta, już przyczyniają się do ściągania mandatów. W przyszłości środki z mandatów mają zasilić kasę miasta wieloma milionami dolarów.

Fotoradar w pobliżu Gompers Park fot. Steven Vance/Flickr
Fotoradar w pobliżu Gompers Park fot. Steven Vance/Flickr

REKLAMA

Dochody z mandatów mogą okazać się prawdziwą żyłą złota, jeśli kierowcy nie zdejmą nogi z gazu. Wnioski z podsumowania okresu ostrzegawczego, w którym zmotoryzowani otrzymywali tylko upomnienia, przeszły najśmielsze oczekiwania. Na podstawie zdjęć z fotoradarów zainstalowanych w rejonie tylko czterech parków wygenerowano w ciągu zaledwie 40 dni około 205 tys. upomnień. Gdyby zamiast upomnień wystawiono mandaty, to opiewałyby na blisko 14 mln dolarów.

Dochody z fotoradarów zamienią się w zawrotne sumy, gdy urządzenia zaczną robić zdjęcia we wszystkich 50 lokalizacjach w mieście.

Władze miejskie kończą już akcję upominania kierowców namierzonych przez fotoradary. Ostrzeżenia na piśmie zastępowane są stopniowo mandatami.

Program kontroli fotoradarowej realizowany jest etapami. W przyszłym tygodniu zbyt szybka jazda będzie drogo kosztowała zmotoryzowanych w rejonie parków McKinley, Marquette i Garfield. Kolejne dzielnice będą sukcesywnie dodawane do programu.

W rejonie Gompers Park (przy ulicy Foster pomiędzy Pulaski Rd. a Kostner Ave.) wystawiane są już studolarowe mandaty kierowcom, którzy, jadąc po ulicy Foster, przekraczają limit prędkości o co najmniej 11 mil na godzinę. Wkrótce będą też karani mandatami zmotoryzowani, którzy przekroczyli obowiązującą prędkość o 6-10 mil na godzinę. Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 35 dolarów. Fotoradary i tablice (tradycyjne i elektroniczne) pokazujące limit prędkości są dobrze widoczne na ulicy Foster. Władzom miasta nie można zarzucić, że zastawili pułapkę na kierowców.

Burmistrz Rahm Emanuel utrzymuje, że głównym celem fotoradarów jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i ruchu drogowego na ulicach miasta, przede wszystkim w sąsiedztwie szkół i parków.

W pobliżu szkół fotoradary monitorują kierowców od godz. 7:00 do 19:00 w dni powszednie. Wówczas obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 mil na godz.; w pozostałych porach − do 30 mil na godzinę.

Kontrola fotoradarowa w pobliżu parków odbywa się codziennie i ograniczona jest do godzin otwarcia parków, czyli zwykle od 6:00 do 23:00.

Alicja Otap

[email protected]

REKLAMA

2122996408 views

REKLAMA

REKLAMA

2122996425 views

REKLAMA

REKLAMA

2124792745 views

REKLAMA

2122996435 views

REKLAMA

2122996441 views

REKLAMA

2122996445 views