REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago P.o. szefa policji Charlie Beck o przemocy w mieście

P.o. szefa policji Charlie Beck o przemocy w mieście

-

Tymczasowy komendant policji chicagowskiej Charlie Beck ogłosił w czwartek wieczorem, że aresztowano osobę odpowiedzialną za strzelaninę, która wydarzyła się w poniedziałek w przejściu podziemnym CTA. Wyraził też zaniepokojenie wzrostem przemocy w mieście, a szczególnie w centrum.

Beck poniformował o aresztowaniu 23-letniego Cathery’ego Torreza w związku ze strzelaniną, która miała miejsce w tunelu łączącym stacje kolejki CTA niebieskiej i czerwonej linii. W strzelaninie zginęła jedna osoba, trzy inne osoby zostały ranne. Na miejscu zdarzenia znajdowały się również 6-miesięczne bliźniaki, które na szczęście nie odniosły obrażeń. Beck powiedział, że strzelanina nie była przypadkowa; ofiary i napastnik znali się wcześniej, i były jego umyślnym celem.

REKLAMA

Beck zapowiedział również ogłoszenie zmian mających zwiększyć bezpieczeństwo w środkach transportu CTA – na peronach i przystankach, w pociągach i autobusach.

Od początku 2020 roku, miejsce miało 56 zabójstw, czyli o 15 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W tym roku odnotowano również dwukrotnie wyższą liczbę ofiar zabójstw nieletnich niż do 20 lutego ubiegłego roku.

Również kradzieże stają się coraz bardziej zuchwałe. W 24 godzinach poprzedzających konferencję miały miejsce 3 rabunki na Magnificent Mile – obrabowano sklepy Louis Vuitton, Neiman Marcus i H&M.

Nadal nie wiadomo, kto będzie stał na czele chicagowskiej policji, pojawiły się już jednak najważniejsze nazwiska z puli 25 kandydatów. Wśród nich znajdują się Kristan Ziman, który jest szefem policji w Aurorze, Sean Malinowski, który był szefem sztabu w LAPD, Ernest Cato, zastępca szefa CPD, Dawid Brown, były szef policji w Dallas.

Ostatecznego wyboru, po wyłonieniu trzech finalistów przez radę chicagowskiej policji, dokona burmistrz Lori Lightfoot. (kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks