REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago NASZ PRZEWODNIK WYBORCZY (2)

NASZ PRZEWODNIK WYBORCZY (2)

-

Kandydaci w wyborach do Senatu USA  (U.S. SENATE) 

DEMOKRATA (CANDIDATE FOR U.S. SENATE)

Senator Dick Durbin po 38 latach w Kongresie USA ubiega się o piątą kadencję w Senacie USA. Jako senator z tak długim stażem jest drugim najważniejszym demokratą w Senacie USA. Wieloletnie doświadczenie, przewaga gotówkowa w kampanii i zdecydowane zwycięstwo w wyborach w 2014 r. nie zniechęca republikanów przed próbą usunięcia Durbina z urzędu. W Illinois od 1988 r. republikański kandydat nie wygrał wyborów na senatora USA. Senator Durbin podkreśla w tej kampanii, że w trzech kwestiach zasadniczo różni się od swoich oponentów. Są to: opieka zdrowotna, decyzje podejmowane w sprawie COVID-19 i kto powinien być prezydentem Stanów Zjednoczonych. Durbin jest zwolennikiem Obamacare i opowiada się za rozszerzeniem reformy ubezpieczeń zdrowotnych wprowadzonej przez byłego demokratycznego prezydenta Baracka Obamę. Kadencja senatora Durbina upływa w styczniu 2021 r.

www.durbinforsenate.com

REPUBLIKANIN (CANDIDATE FOR U.S. SENATE)

Mark Curran fot. Mark Curran/Facebook

Mark Curran, z wykształcenia prawnik, w 2006 r.  jako demokrata wygrał wybory na szeryfa powiatu Lake, a dwa lata później zmienił partię na republikańską. Curran stanowisko szeryfa Lake County opuścił w 2018 r.  Zdaniem Currana, Partia Republikańska obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej walczy o interes klasy średniej i jest to zasługa prezydenta Donalda Trumpa, z którym, jak podkreślił na przedwyborczym spotkaniu w siedzibie PNA-ZNP, nie we wszystkich sprawach się zgadza. Curran zarzuca demokratycznemu senatorowi Dickowi Durbinowi brak odpowiedzialności fiskalnej i przyczynienie się do wzrostu zadłużenia Stanów Zjednoczonych.  W marcowych prawyborach Curran pokonał czterech kandydatów.

www.electcurran.com

 NIEZALEŻNY (CANDIDATE FOR U.S. SENATE)

Willie Wilson, multimilioner, biznesmen i filantrop, ubiega się o urząd senatora USA z Illinois jako kandydat niezależny (Independent). Wilson w 2016 roku startował w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. W 2019 roku w wyścigu na burmistrza Chicago zajął czwarte miejsce pośród kilkunastu kandydatów. Ostatnio zaangażował się w pracę nad stanową ustawą o reparacjach dla potomków afroamerykańskich niewolników (Reparations Ordinance for Descendants of Slavery Bill). Willie Wilson urodził się 16 czerwca 1948 r. w Gilbert w stanie Luizjana i przeniósł się do Chicago w 1965 roku. Był jednym z pierwszych czarnoskórych właścicieli restauracji McDonald’s. W 1997 r. Wilson założył Omar Medical Supplies. Uzyskał tytuł doktora w Seminarium Teologicznym Mt. Carmel i jest autorem dwóch książek. Prowadzi fundację Dr. Willie Wilson Foundation.

www.williewilsonforsenate2020.com

POZOSTALI KANDYDACI

David Black

Danny Malouf

W wyborach do Senatu USA w Illinois wystartował jeszcze kandydat Partii Zielonych (Green Party) emerytowany prawnik David Black (www.davidblackforsenate.org) oraz kandydat Partii Libertariańskiej Danny Malouf (www.danny2020.com).

(tos)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks