REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago NASZ PRZEWODNIK WYBORCZY (3)

NASZ PRZEWODNIK WYBORCZY (3)

-

Kandydaci w wyborach na prokuratora stanowego w powiecie Cook

COOK COUNTY STATE’S ATTORNEY

DEMOKRATKA

Kim Foxx jako kandydatka Partii Demokratycznej ubiega się w tych wyborach o ponowny wybór na stanowisko prokuratora stanowego w powiecie Cook. W marcowych partyjnych prawyborach pokonała troje kandydatów. Na urząd została wybrana w 2016 r., po tym jak wygrała w prawyborach z ubiegającą się o trzecią kadencję ówczesną prokurator stanową w powiecie Cook Anitą Alvarez, na której kampanię cieniem położyła się wówczas sprawa Laquana McDonalda, czarnoskórego 17-latka zastrzelonego w 2014 r. przez chicagowskiego policjanta Jasona Van Dyke’a. W wyborach powszechnych w 2016 r. Foxx  wygrała z republikańskim kandydatem, byłym asystentem prokuratora Christopherem Pfannkuche. Foxx, która przez 12 lat była asystentką stanowego prokuratora w powiecie Cook, a następnie szefową biura przewodniczącej powiatu Cook Toni Preckwinkle, po wyborach w 2016 r. stała się pierwszą czarnoskórą prokurator stanową w Cook County. Do czasu sprawy Jessiego Smolletta, chicagowskiego aktora, który sfingował napad na samego siebie, wydawało się, że doświadczoną prokurator ominą wyborcze zawirowania. Sama Foxx przyznała, że nie zajęła się sprawą aktora prawidłowo. Burmistrz Chicago Lori Lightfoot, która w tym roku poparła Foxx, później krytykowała działania jej biura.  Zarzuciła prokurator stanowej błędy w oskarżaniu i „przepuszczanie” przez system sprawiedliwości  osób zatrzymanych w związku z falą wandalizmu i grabieżami podczas protestów w sierpniu. Foxx w odpowiedzi ogłosiła, że jej biuro zatwierdziło 90 proc. oskarżeń o przestępstwa wobec 300 aresztowanych związanych z niepokojami społecznymi.

www.kimfoxx.com

REPUBLIKANIN

Patrick W. „Pat” O’Brien jest kandydatem Partii Republikańskiej na prokuratora stanowego w powiecie Cook. W marcowych wyborach zdecydowanie pokonał Christophera Pfannkuche, który w 2016 r. w wyborach powszechnych przegrał z Kim Foxx, obecną prokurator stanową. Były sędzia sądu okręgowego powiatu Cook (2006-2015) ma długoletnie doświadczenie w systemie stanowego sądownictwa. O’Brien jest byłym asystentem prokuratora generalnego stanu Illinois i prokuratora stanowego w powiecie Cook. Od 2015 r. prowadzi prywatną praktykę prawniczą koncentrującą się na prawie karnym. Brał udział w przesłuchaniach w komisji ds. licencji na sprzedaż alkoholu Miasta Chicago oraz był pełnomocnikiem zarządu chicagowskiej policji. Zdaniem O’Briena za kadencji prokurator stanowej Kim Foxx rekordowa liczba osób oskarżonych o przestępstwa została objęta monitoringiem elektronicznym przy jednoczesnym braku należytej ich kontroli. „Musimy pozbawić Kim Foxx stanowiska. Potrzebujemy nowego prokuratora stanowego powiatu Cook, kogoś kto będzie egzekwował przestrzeganie prawa, zapewniał bezpieczeństwo społeczeństwu i chronił ofiary przestępstw” – powiedział republikański kandydat na prokuratora stanowego powiatu Cook na przedwyborczym spotkaniu z Polonią w siedzibie PNA-ZNP. O’Brien wskazywał na swoje 45-letnie doświadczenie w wymiarze sprawiedliwości.

www.obrienforcook.com

Brian Dennehy

W wyborach na prokuratora stanowego w powiecie Cook wystartował jeszcze kandydat Partii Libertariańskiej Brian Dennehy, określający się w kampanii mianem „zdenerwowanego obywatela zmęczonego słuchaniem politycznych frazesów”.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks