REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Illinois liderem w budowie energooszczędnych budynków

Illinois liderem w budowie energooszczędnych budynków

-

Już drugi rok z kolei Illinois plasuje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji stanów z największą liczbą nowo wybudownych lub odnowionych budynków, które wyróżniono nagrodą LEED za energooszczędność.
Z rankingu sporządzonego przez U.S. Green Building Council wynika, że w 2014 r. doliczono się 174 gmachów z przyznanym certyfikatem “zielony budynek”. W tym zaszczytnym gronie znalazł się chicagowski Aon Center czy siedziba Argonne National Laboratory.
Ogółem, wszystkie energooszczędne budowle zajmują powierzchnię 42 mln stóp kw. czyli ok. 3,31 stopy kw. na osobę.

Dla porównania, w Kalifornii stoi 517 budynków z przyznanym “zielonym certyfikatem”, jednak stan ten znalazł się dopiero na 7 miejscu listy pod względem powierzchni przypadającej na jednego mieszkańca.

Brian Imus, dyrektor chicagowskiego biura rady ds. zielonych budowli przytacza dwa czynniki, które pozwoliły Illinois zająć pierwsze miejsce w rankingu. Wiele korporacji posiadających swe siedziby w Illinois realizuje praktyki zielonych budynków. Ponadto władze stanowe i miejskie zachęcają i domagają się stosowania tego typu procedur.

REKLAMA

Dobrym przykładem jest firma Walgreens z siedzibą w Deerfield, która w 2013 r. otworzyła w Evanston sklep z powierzchnią dachową wyłożoną panelami słonecznymi. Za ten i inne projekty została wyróżniona certyfikatem LEED.

− Niegdyś Illinois plasowało się na pierwszym miejscu pod względem poziomu korupcji. Dobrze usłyszeć, że zajmuje pierwszą lokatę także w innej, bardziej zaszczytnej kategorii − oświadczył Imus. (ak)

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks