REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Gwardia Narodowa kończy w Illinois misję związaną z COVID-19

Gwardia Narodowa kończy w Illinois misję związaną z COVID-19

-

Misja Gwardii Narodowej Illinois mająca na celu wsparcie stanu i jego mieszkańców w czasie pandemii koronawirusa dobiega końca. Przez cztery ostatnie miesiące gwardziści prowadzili  mobilne punkty testowania na koronawirusa. W tym czasie byli z dala od swoich rodzin i bliskich.

Gwardia Narodowa stanu Illinois przekaże w tym miesiącu odpowiedzialność za prowadzenie 11 stanowych punktów testowania na COVID-19 cywilnym podwykonawcom. W okresie przejściowym, do końca lipca, co najmniej 100 żołnierzy Illinois National Guard (ILNG) będzie jeszcze pozostawać na służbie w punktach testowania.

REKLAMA

„W Afganistanie jest to hełm i kamizelka kuloodporna, a przypadku COVID-19 były to maski i rękawiczki” – powiedział dowódca Gwardii Narodowej Illinois generał  Richard Neely. „Mogę  być dumny z naszych gwardzistów” – dodał.

W ciągu ostatnich czterech miesięcy ponad pół tysiąca członków Gwardii Narodowej stanu Illinois pełniło średnio 45-dniową służbę, a następnie odbywało 14-dniową kwarantannę w pokojach hotelowych, z dala od swoich rodzin. Takie środki bezpieczeństwa podjęto, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. U co najmniej 33 gwardzistów potwierdzono testami zakażenie. Dwóch z nich było hospitalizowanych.

Oprócz prowadzenia mobilnych punktów testowania Gwardia Narodowa była zaangażowana w działania logistyczne, w tym powstanie tymczasowego szpitala, który w pierwszym miesiącu po wybuchu pandemii przygotowano na terenie hal wystawowych w  chicagowskim McCormick Place.

Gubernator J.B. Pritzker wielokrotnie podkreślał, że Illinois jest ścisłej czołówce w kraju pod względem wykonywanych testów na koronawirusa, co jego zdaniem przyczyniło się do postępów w walce z COVID-19. Średnio w naszym stanie przeprowadzanych jest prawie 30 tys. testów dziennie. Adresy punktów testowania można znaleźć na stanowej stronie coronavirus.illinois.gov/s/testing-sites.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks