REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Cztery stany dodane do chicagowskiej listy kwarantanny

Cztery stany dodane do chicagowskiej listy kwarantanny

-

Kentucky, Wyoming, Teksas i Nevada od piątku dołączają do listy stanów objętych kwarantanną po przyjeździe do Chicago. W tym tygodniu żaden ze stanów nie zostaje z niej usunięty, a lista powiększa się do 23 lokalizacji.

Po wtorkowej aktualizacji na chicagowskiej liście kwarantanny będzie 23 lokalizacji: Alabama, Arkansas, Georgia, Iowa, Idaho, Kansas, Kentucky, Minnesota, Missisipi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, Północna Dakota, Południowa Dakota, Oklahoma, Południowa Karolina, Tennessee, Teksas, Utah, Wisconsin, Wyoming i amerykańskie terytorium Portoryko.

REKLAMA

Na chicagowską listę kwarantanny trafiają stany, w których przez siedem dni liczba nowych zachorowań utrzymuje się na poziomie co najmniej 15 przypadków dziennie na 100 tys. mieszkańców.

Niezastosowanie się do obowiązkowej kwarantanny po powrocie z podróży do stanów wskazanych przez miasto grozi grzywną od 100 do 500 dolarów za dzień, jednak w sumie mandat nie może przekroczyć 7 tys. dol.

Przepis wymagający samoizolacji po przyjeździe ze stanów wymienionych na liście wszedł w życie na początku lipca i będzie obowiązywał do odwołania. Chicagowskie służby zdrowia publicznego aktualizują listę co wtorek. Decyzje o dodaniu stanów wchodzą w życie w piątki, usunięcia stanów wchodzą w życie z efektem natychmiastowym.

Podobną listę stanów, z których podróżujący objęci są nakazem kwarantanny prowadzą stany Nowy Jork i New Jersey. Na tych listach znajdują się obecnie podróżni z Illinois.
(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks