REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicagowski ksiądz ranny w katastrofie samolotu w Meksyku

Chicagowski ksiądz ranny w katastrofie samolotu w Meksyku

-

Chicagowski ksiądz i rektor sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w podmiejskim Des Plaines został ranny w wypadku samolotu pasażerskiego, do którego doszło we wtorek na północy Meksyku.

Jak poinformowała archidiecezja chicagowska, ksiądz Esequiel Sanchez przebywa w szpitalu w Durango, jest ranny, lecz przytomny i odpoczywa. Według stacji radiowej WBBM ksiądz ma złamaną rękę, jest w kontakcie ze swoimi przełożonymi w Chicago, a w szpitalu towarzyszy mu siostrzenica.

REKLAMA

Ks. Sanchez urodził się w Chicago w rodzinie meksykańskich imigrantów z Durango, gdzie doszło do katastrofy samolotu. Funkcję rektora sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Des Plaines objął w 2016 roku.

Na pokładzie samolotu meksykańskich linii Aeromexico, który we wtorek 31 lipca rozbił się tuż po starcie z międzynarodowego lotniska Guadalupe Victoria w pobliżu miasta Durango na północy Meksyku, było 101 osób.

Jak poinformowały władze, nikt nie zginął, ale 85 osób zostało rannych – większość niegroźnie. Większości pasażerów udało się szybko o własnych siłach opuścić płonący wrak samolotu. Innym pomogły ekipy ratunkowe.

Maszyna rozbiła się na polu, około 10 km od lotniska, prawdopodobnie podczas próby lądowania awaryjnego, do którego zmusiły pilota złe warunki pogodowe.

(jm, PAP)

Na zdjęciu: Ekipy ratunkowe na miejscu katastrofy samolotu w Durango

fot.Civil Protection State Coordination (CPCE) HANDOUT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks