REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago. Senator Mark Kirk opuścił szpital

Chicago. Senator Mark Kirk opuścił szpital

-

Republikański senator z Illinois Mark Kirk opuścił w czwartek centrum rehabilitacyjne. Polityk został wypisany do domu po przeszło trzech miesiącach od udaru mózgu, który doprowadził u niego do częściowego paraliżu. 

fot. Biuro senatora Kirka/ Pierwsze zdjęcie senatora po udarze, opublikowane w ubiegłym miesiącu

REKLAMA

„Z dużą radoscią spieszymy donieść, że po udarze mózgu jaki Mark przeszedł w styczniu, jego stan poprawił się na tyl, że może opuścić szpital i powrócić do swych bliskich” – napisano w oświadczeniu opublikowanym w czwartek przez biuro senatora Kirka.

„Jesteśmy wdzięczni za wspaniałych lekarzy oraz personel RIC (Rehabilitation Institute of Chicago), za troskliwą opiekę jaką Mark tam otrzymał oraz za cierpliwość i czas jaki dali senatorowi mieszkańcy Illinois. Dziękujemy także za wszystkie modlitwy i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i Senatu Stanów Zjednoczonych” – czytamy w oświadczeniu.

52-letni Mark Kirk 21 stycznia przeszedł udar mózgu, w wyniku którego doznał częściowego paraliżu lewej strony ciała, miał także problemy z mówieniem. Senator przeszedł trzy operacje mózgu i spędził w szpitalu ponad trzy miesiące.

Dzięki intensywnej rehabilitacji polityk poczynił znaczne postępy i szybko powraca do dawnej kondycji. Mimo, że w czwartek opuścił szpital, Mark Kirk będzie poddawany dalszej terapii.

W domu senatora w Highland Park zainstalowano specjalna windę, która ułatwi mu poruszanie się po domu. Polityk podczas chodzenia wspomaga się laską.

Na razie nie wiadomo kiedy senator Kirk powróci do pracy w Senacie USA.

in

 

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czy wizyta w Polsce miala jakikolwiek wplyw na wylew mozgu ale jedno jest pewne, senator Kirk ma najlepsza opieke zdrowotna na swiecie – oplacona przez podatnikow. Mozna tez sie spodziewac tego, ze zaraz po powrocie do senatu, pan Kirk bedzie walczyl jak lew o to aby zaden obywatel nie mial takich mozliwosci powrotu do zdrowia. Ustawa zdrowotna tzw. Obamacare to przeciez ewidetny socjalistyczno-komunistyczno-muzulmanski plot…

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks