REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Chicago publikuje wytyczne dla restauracji na jesień i zimę

Chicago publikuje wytyczne dla restauracji na jesień i zimę

-

Chicago opublikowało wytyczne działania restauracji na świeżym powietrzu tej jesieni i zimy. W ten sposób miasto chce pomóc przemysłowi gastronomicznemu w planowaniu pracy i działania w tym sezonie.

Do funkcjonowania restauracji niezbędne jest pozwolenie na prowadzenie lokalu na ulicznym chodniku, licencja na patio lub rozszerzone pozwolenie na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Miasto opublikowało wytyczne dotyczące konstrukcji, urządzeń grzewczych i innych kwestii związanych z bezpieczeństwem.

REKLAMA

Konstrukcje

Miasto zaleciło, żeby wszystkie konstrukcje, które będę zapewniać schronienie gościom lokali gastronomicznych, były obciążone, zakotwiczone lub zamocowane do podłoża, natomiast restauratorzy nie mogą wkręcać, ciąć ani wiercić w chodnikach i ulicach. Konstrukcje muszą posiadać certyfikat ognioodporności. Podczas ciężkich warunków atmosferycznych mogą zostać uznane za niebezpieczne i usunięte.

Namioty i inne tymczasowe konstrukcje, które pomieszczą wiele osób, są dozwolone na prywatnej posiadłości lub w miejscu publicznym, o ile mają 50 proc. boków otwartych ze względu na konieczność przepływu powietrza – konstrukcja musi mieć odpowiednią wentylację.

Jeśli konstrukcja ma powierzchnię większą niż 400 stóp kwadratowych, musi posiadać pozwolenie wydane przez miejski Wydział ds. Budownictwa.

Urządzenia grzewcze

Dozwolone jest używanie urządzeń grzewczych, jednak wyłącznie takich, których specyfikacje są przedstawione w planach obiektu przy składaniu wniosku o pozwolenie na działanie. Nagrzewnice elektryczne muszą być instalowane przez licencjonowanego wykonawcę, a nagrzewnice gazowe są dozwolone tylko na otwartych, nieosłoniętych obszarach. Obowiązkowe jest również przestrzeganie wszystkich wytycznych bezpieczeństwa związanych z urządzeniami: wszyscy pracownicy powinni zostać przeszkoleni w zakresie wymiany zbiorników z gazem i wykrywania nieszczelności. Wszystkie urządzenia grzewcze powinny być odłączone na czas nocnego magazynowania, a kiedy pracują – muszą być ustawione minimum 3 stopy od innych przedmiotów, w tym boków namiotu.

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa

Urządzenia grzewcze muszą być trzymane z dala od materiałów łatwopalnych, w tym namiotów. Obszary zamknięte z urządzeniami grzewczymi muszą mieć oznaczone wejścia i wyjścia. Restauracje są zobowiązane do posiadania gaśnic zarówno do przestrzeni wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Restauratorzy są zobowiązani także do umieszczania tabliczek informujących o zwiększonym ryzyku przenoszenia się ognia, gdy goście znajdują się w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak plastikowa kopuła.

Miasto dotąd nie ogłosiło zwycięzców konkursu Winter Design Challenge, który miał zebrać w jednym miejscu wszystkie kreatywne pomysły zapewniające zarówno schronienie, jak i dystansowanie społeczne.

Miasto zastrzegło, że wytyczne mogą ulec zmianie. Więcej informacji na ten temat znajduje się na www.chicago.gov

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks