REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Policjant stanowy oskarżony o handel kradzionym sprzętem wojskowym

Policjant stanowy oskarżony o handel kradzionym sprzętem wojskowym

-

Były Marine i Illinois State Trooper został aresztowany w związku z planem sprzedaży skradzionego sprzętu wojskowego. W miniony weekend mężczyzna został pozbawiony uprawnień policyjnych.

31-letni Rafael Montalvo z Yorkville został aresztowany i oskarżony o spisek, kradzież własności rządowej i transport skradzionych towarów między stanami – poinformował Departament Sprawiedliwości Wschodniego Okręgu Karoliny Północnej.

REKLAMA

Montalvo jest byłym żołnierzem piechoty morskiej (U.S. Marines) i stanowej gwardii narodowej (Illinois National Guard).Służbę w policji stanowej (Illinois State Police, ISP) rozpoczął w październiku 2019 roku. Wcześniej mężczyzna służył w bazie lotniczej Korpusu Marynarki Wojennej w Cherry Point w Północnej Karolinie.

Z informacji pochodzących z prokuratury wynika, że został aresztowany pod zarzutem spiskowania z innymi osobami w celu kradzieży awioniki i elektronicznego sprzętu do badań z eskadr lotnictwa morskiego, a następnie wysyłanie skradzionego sprzętu do kupców w innych stanach.

Prokuratura uważa, że proceder trwał około 2 i pół roku.

Jeśli Montalvo zostanie skazany, może spędzić w więzieniu do 25 lat.

W specjalnym oświadczeniu policja stanu Illinois napisała, że Montalvo został pozbawiony uprawnień policyjnych i formalnie przebywa na urlopie.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks