REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz grozi ponownym zamknięciem wybrzeża; chicagowianie uciekają na plaże na przedmieściach

Burmistrz grozi ponownym zamknięciem wybrzeża; chicagowianie uciekają na plaże na przedmieściach

-

Niektóre plaże na północnych przedmieściach zmieniły zasady i godziny otwarcia w związku z napływem mieszkańców Chicago, gdzie plaże nad jeziorem Michigan nadal pozostają zamknięte. Burmistrz Wietrznego Miasta ostrzega, że ponownie zamknie wybrzeże, jeśli chicagowianie nie będą stosować się do zaleceń służb zdrowia publicznego dotyczących koronawirusa.

Plaże w obrębie Illinois Beach State Park w powiecie Lake będą zamknięte w weekendy. Taką decyzję podjęły władze parku w związku z tłumami, które w ostatnim czasie pojawiają się na plaży w soboty i niedziele. Większość odwiedzających to, według władz, mieszkańcy Chicago. Według lokalnej gazety „Lake County News-Sun” w ostatni weekend lipca plażę odwiedziło 15 tys. osób. Taki tłum uniemożliwia dystansowanie społeczne – obawiają się lokalne władze.

REKLAMA

W tygodniu plaże w parku otwarte są od 8 am do 8 pm. Według informacji na stronie internetowej, w weekendy wstęp na plaże Illinois Beach State Park będą mieli tylko goście zarejestrowani na polach biwakowych oraz w Illinois Beach Hotel.

Plaża w Waukegan na północnych przedmieściach, otwarta zwykle od 5 am do 9 pm, teraz jest otwarta od 6 am do 6 pm. Według informacji na stronie internetowej, w miniony weekend 8/9 sierpnia plaża była otwarta tylko dla mieszkańców Waukegan. Przyjezdni zwykle muszą kupić wejściówkę w cenie 10 dol. dziennie od samochodu. Chicagowianie wybierający się na tę plażę w najbliższy weekend powinni upewnić się, czy będzie ona otwarta dla gości spoza miejscowości.

Również na plaży w Lake Forest ruch zanotowano większy niż przeciętnie ruch. Plaża jest bezpłatna dla mieszkańców, goście spoza przedmieścia mają na nią wstęp po uiszczeniu dziennej wejściówki w cenie 25 dolarów.

W miniony weekend burmistrz Chicago Lori Lightfoot odgrodziła płotem wstęp na plażę Montrose i ostrzegła, że ponownie zamknie wybrzeże jeziora, jeżeli chicagowianie nie będą przestrzegać zaleceń dystansowania społecznego i noszenia masek.

W sobotę Lightfoot opublikowała na Twitterze zdjęcie tłumu plażowiczów na trawniku przy plaży w strojach kąpielowych, w bliskiej odległości od siebie i bez masek na twarzach. Ostrzegła, że takie zachowania doprowadzą do ponownego zamknięcia parków i wybrzeża jeziora. W następnym tweecie burmistrz przyznała, że osobiście była na plaży, żeby ocenić sytuację.

Już kilka godzin później w miejscu, gdzie przebywała grupa, służby miejskie wznosiły drewniany płot odgradzający trawnik od piasku wzdłuż plaży Montrose.

W Chicago nad jeziorem Michigan otwarty jest nadbrzeżny szlak rowerowo-spacerowy, parki i lokale gastronomiczne. Plaże są jednak zamknięte, a zakazu wstępu na nie pilnują w ciągu dnia ratownicy. Znajdujące się przy plażach restauracje zostały otwarte po raz pierwszy w tym sezonie w miniony weekend.

Eksperci ds. zdrowia publicznego w całym kraju zalecają, że – do czasu wynalezienia i udostępnienia szczepionki przeciw COVID-19 – zachowanie fizycznego odstępu od innych osób (minimum 6-stopowego czyli dwumetrowego) oraz przykrywanie nosa i ust maseczką ochronną to najlepsze sposoby walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Joanna Marszałek

j.marszalek@zwiazkowy.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks