REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoAnnette Nance-Holt mianowana na stanowisko komendanta chicagowskiej straży pożarnej

Annette Nance-Holt mianowana na stanowisko komendanta chicagowskiej straży pożarnej

-

Burmistrz Lori Lightfoot poinformowała, że pełniąca obowiązki komisarza straży pożarnej Annette Nance-Holt została mianowana stanowisko głównego komendanta Chicagowskiego Departamentu Straży Pożarnej.

Komisarz Nance-Holt będzie pierwszą czarnoskórą kobietą i pierwszą kobietą, która stanie na czele chicagowskiej straży pożarnej w jej 162-letniej historii.

REKLAMA

„Komisarz Holt ma za sobą ponad trzy dekady przywództwa i pasję do służby publicznej, co sprawia, że idealnie nadaje się do tej roli” – powiedziała burmistrz Lightfoot w uzasadnieniu dla nominacji . „Co więcej, w czasach, w których pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, aby wyeliminować dyskryminację, rasizm i seksizm z zawodu strażaka, nominacja komisarz Holt na stanowisko historyczne, jako pierwszej kobiety i czarnoskórej kobiety stojącej na czele Straży Pożarnej, nie mogła nadejść w lepszym momencie”.

„Departament Straży Pożarnej musi mieć członków i kierownictwo odzwierciedlające społeczności, którym służy każdego dnia” – powiedziała Nance-Holt. „Jako dziecko nigdy nie widziałam na oczy ani kobiety strażaka, ani kolorowego strażaka. Nie było wzorców do naśladowania, które wyglądałyby tak jak ja, więc nigdy nie myślałam, że zostanie strażakiem, co było moim marzeniem, będzie dla mnie możliwe.”

Nance-Holt służy w chicagowskiej straży pożarnej od ponad 30 lat, była m.in. zastępcą komendanta rejonowego i strażakiem. Wraz z rodziną mieszka w Chicago i jest założycielką dwóch organizacji społecznych typu non-profit: Purpose Over Pain oraz Blair Holt Scholarship Foundation.

Posiada również tytuł magistra administracji publicznej/zarządzania w sytuacji pożaru i sytuacji kryzysowej uzyskany w Anna Maria College oraz tytuł licencjata sztuk pięknych uzyskany na Uniwersytecie Stanowym w Chicago.

Aby nominacja wystosowana przez burmistrz Lightfoot stała się prawomocna musi zatwierdzić ją Rada Miasta Chicago.

(kk)

REKLAMA

2123106589 views

REKLAMA

REKLAMA

2123106606 views

REKLAMA

REKLAMA

2124902926 views

REKLAMA

2123106616 views

REKLAMA

2123106622 views

REKLAMA

2123106626 views