REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 2 szpitale z Chicago w pierwszej 20 najlepszych szpitali w kraju

2 szpitale z Chicago w pierwszej 20 najlepszych szpitali w kraju

-

Dwa szpitale z Chicago znalazły się w szczytowej dwudziestce krajowego rankingu najlepszych placówek medycznych.

W dwudziestce najlepszych szpitali w kraju, opublikowanej przez U.S. News & World Report, znalazł się po raz pierwszy chicagowski Rush University Medical Center, który uplasował się na 17. miejscu oraz Northwestern Memorial Hospital, który zajął 10. miejsce na liście już drugi rok z rzędu.

REKLAMA

11 z 16 specjalizacji szpitala Northwestern umieszczono wśród najlepszych w skali kraju. Również 11 specjalizacji Centrum Medycznego Rush University sklasyfikowane jako najlepsze.

Na dalszych pozycjach listy znalazły się inne chicagowskie placówki: Centrum Medyczne Uniwersytetu w Chicago, Centrum Medyczne Uniwersytetu Loyola oraz Advocate Christ Medical Center.

Jako najlepszy szpital rehabilitacyjny w kraju U.S. News i World Report odnotowało Shirley Ryan AbilityLab, dawniej Rehab Institute of Chicago.

Szpitale w rankingu U.S. News i World Report są klasyfikowane na podstawie osiągnięć w 16 specjalnościach, a także określonych zabiegów lub warunków oferowanych przez szpital. Specjalizacje te obejmują m.in. takie dziedziny jak onkologia, kardiologia, diabetologia.

Najlepszym szpitalem w kraju, według raportu, jest Mayo Clinic w Minnesocie, na drugim miejscu znajduje się Cleveland Clinic, na trzecim – Johns Hopkins Hospital w Baltimore.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks