REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 125 mln dol. wydane w wyścigu o urząd gubernatora

125 mln dol. wydane w wyścigu o urząd gubernatora

-

Już 125 mln dol. zostało wydane w wyścigu o urząd gubernatora Illinois. Próba “kupienia” zwycięstwa w wyborach zaniepokoiła wielu ustawodawców. Dlatego pojawił się projekt reformy finansowania kampanii wyborczych w Illinois.

Demokrata JB Prizker zainwestował 75 mln dol. z własnej kieszeni w kampanię wyborczą, a 50 mln dol. wydał republikański gubernator Bruce Rauner ubiegający się o reelekcję.

REKLAMA

Zmagania obu miliarderów obserwowane są nie tylko w Illinois, ale w całym kraju, bo kampania może okazać się najdroższym wyścigiem w kategorii wyborów na gubernatora w USA.

Próba “kupienia” zwycięstwa w wyborach zaniepokoiła wielu ustawodawców. Dlatego w Springfield pojawił się projekt reformy finansowania kampanii wyborczych w Illinois.

Legislacja ograniczałaby wydatki w wyścigu do niewielkich darowizn prywatnych i skromnych funduszy publicznych. Ustawę przegłosował Senat Illinois, ale nie wiadomo, czy dokument zatwierdzi stanowa Izba Reprezentantów.

Jak dotąd najwięcej zostało wydane w wyścigu na urząd gubernatora w Kalifornii w 2010 roku. Wydatki na kampanię osiągnęły 280 mln dol. Szybkość, z jaką Pritzkeri Rauner imwestują w swoje kampanie w Illinois pozwala przypuszczać, że kalifornijski rekord zostanie pobity.

(ao)

Na zdjęciu: J.B. Pritzker fot.Tannen Maury/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks