Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 15 listopada 2024 10:30
Reklama KD Market

Jak używamy swoich telefonów komórkowych?

Czy zastanawialiście się kiedyś, co skłania kogoś do korzystania (lub nieużywania) telefonu komórkowego i aplikacji mobilnych? Wprawdzie być może wielu z Was korzysta jeszcze z telefonów, których głównym celem jest jedynie wykonywanie połączeń audio, lecz statystycznie w większości przypadków smartfony zastępują nam już w sporej części komputery. Jakiego typu aplikacji mobilnych używamy więc najczęściej? Ile czasu spędzamy w pobranych aplikacjach mobilnych?

W tym artykule podsumowaliśmy kilka statystyk dotyczących użytkowania telefonu i aplikacji mobilnych, faktów oraz prognoz, które możesz wykorzystać, do pogłębienia swojej wiedzy, lub też, by upewnić się, że Twoja własna aplikacja mobilna jest tym, czego szukają docelowi odbiorcy.

Korzystanie z komputerów stacjonarnych odchodzi do lamusa, ale za to korzystanie z Internetu mobilnego winduje w górę.

Milenialsi opowiadają się za urządzeniami mobilnymi. Według najnowszego badania Comscore, 76% dzieci w wieku 11-14 lat łączy się z Internetem każdego dnia i spędza średnio 2h 09min surfując po sieci każdego dnia na swoim telefonie komórkowym. To wynik wyjątkowo wysoki w porównaniu z faktem, że surfowanie w sieci  przy użyciu komputerów zajmuje im zaledwie 6 minut.

W przypadku tej grupy wiekowej, którą możemy nazwać „mobile first” lub nawet „mobile only” stosunek między dwoma ekranami wynosi zatem 1 do 21 ze szkodą dla komputerów. Dla porównania, reszta populacji spędza średnio 33 minuty dziennie na komputerze i 1h 16min na telefonie komórkowym, co jest bardziej rozsądnym stosunkiem (1:2); wciąż na korzyść urządzeń mobilnych.

Szacuje się, że do 2020 r. aplikacje mobilne osiągnęły wynik sprzedaży na poziomie 188,9mld USD.

W 2016 r. łączne przychody z pobrań, reklam i zakupów aplikacji mobilnych w aplikacjach wyniosły 88 miliardów dolarów. Ta liczba wzrosła do 188 miliardów dolarów w 2020 r. Wzrost o 113% w ciągu czterech lat może wydawać się szalony, ale liczby odzwierciedlają fakt, że użytkownicy coraz bardziej przywiązują się do swoich urządzeń mobilnych.

Prawie 25% wszystkich aplikacji mobilnych to aplikacje do gier. To 2,5 razy więcej niż aplikacji biznesowych.

Spośród wszystkich aplikacji mobilnych w sklepach najpopularniejszą kategorią są aplikacje do gier. Prawie 25% wszystkich aplikacji mobilnych należy do kategorii gier, na przykład takich jak vegasslotsonline, gdzie znajdziemy masę wskazówek do popularnych aplikacji z grami hazardowymi z szansą na odebranie bonusu w wysokości nawet 3000 zł. Dostępne są tam gry kasynowe, klasyczne automaty, czy też gry wideo od takich dostawców jak Microgaming, czy Novomatic. To 2,5 razy więcej aplikacji niż druga najwyższa kategoria (biznes) i 4 razy więcej niż rozrywka, piąta najwyższa kategoria.

65% użytkowników smartfonów ma na swoim telefonie aplikacje do gier.

Chociaż aplikacje do gier to jedne z najczęściej tworzonych apek, to tylko 65% użytkowników smartfonów ma na swoim urządzeniu co najmniej jedną z nich. Oczywiście słowo „tylko” może być tutaj postrzegane różnie, ale dla porównania ponad 90% użytkowników smartfonów posiada przeglądarkę internetową, aplikacje do komunikacji i społecznościową, aplikację użytkową czy też aplikację rozrywkową. Wygląda więc na to, że popyt na aplikacje do gier nie odpowiada podaży. Wiele z tych kategorii obejmuje aplikacje preinstalowane na nowych urządzeniach, ale kategoria gier pozostaje w tyle za innymi, takimi jak rozrywka, zakupy, styl życia i produktywność.

Użytkownicy smartfonów spędzają 38% czasu na aplikacjach mobilnych w serwisach społecznościowych i aplikacjach muzycznych.

Jeśli chodzi o kategorie, użytkownicy smartfonów spędzają większość czasu w aplikacjach społecznościowych. Zajmują one pierwsze miejsce w 20% całkowitego czasu użytkowania telefonu, a aplikacje muzyczne, takie jak Spotify i Apple Music, zajmują drugie miejsce w 18% czasu użytkowania.

42% konsumentów korzysta z aplikacji zakupowej lub komunikacyjnej.

Statystyki pokazują, że zawsze kiedy użytkownik smartfona kupuje online, czy to w przeglądarce internetowej, czy w aplikacji mobilnej, następnym rodzajem aplikacji, którą otworzy, będzie ponownie aplikacja do zakupów lub apka społecznościowa. Sugeruje to, że użytkownicy lubią rozmach i kontynuują zakupy lub informują od razu znajomych o tym, co właśnie kupili.

Użytkownicy mobilni spędzają 87% czasu w aplikacjach, w porównaniu z zaledwie 13%  czasu w przeglądarce internetowej.

Różnica między korzystaniem z aplikacji mobilnych a korzystaniem z sieci mobilnej staje się coraz bardziej nierówna. W 2017 roku użytkownicy smartfonów i tabletów spędzali 87% czasu w aplikacjach. Oznacza to, że na każdą godzinę spędzoną w sieci użytkownicy spędzają prawie siedem godzin na korzystaniu z aplikacji mobilnych.

Ponad 50% użytkowników smartfonów przenosi aplikacje mobilne na ekran główny, aby mieć do nich łatwy dostęp.

80% użytkowników smartfonów przyznało, że celowo przeniosło aplikacje mobilne na ekran główny swojego urządzenia. Na pytanie dlaczego, 61% odpowiedziało, że to dlatego, że często korzysta z aplikacji, 54% stwierdziło, że dla łatwiejszego dostępu, a 49% potrzebowało szybkiego dostępu, a nie przeglądania stron i folderów. Oprócz odpowiedzi dotyczących łatwości dostępu, 18% użytkowników stwierdziło, że przeniosło aplikację na ekran główny tylko z powodu wyglądu logo.

Dziennik Związkowy - Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama