Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 11 stycznia 2025 03:56

Ubezpieczenie na życie – zbędny wydatek czy trafna inwestycja?

fot. Depositphotos.com

Jednym z często poruszanych tematów, który słyszymy od naszych klientów są zapytania o ubezpieczenia na życie. 

Najważniejsze pytanie to oczywiście koszt związany z posiadaniem takiego planu – czy ubezpieczenie na życie jest drogie? Otóż nie, a wręcz przeciwnie dla wielu osób to jest koszt mniejszy dziennie niż kawa zakupiona w Starbucks czy Dunkin Donuts, a daje nam o wiele więcej wartości niż zastrzyk energii. 

Ubezpieczenia na życie to nie są tylko ubezpieczenia, które zabezpieczą naszych bliskich w razie naszej śmierci, ale wiele z nich możemy użyć również za życia. Najlepszym przykładem są tzw. Living benefits, czyli prowizja w polisie, która przewiduje wypłacenie nawet do 90% wartości w przypadku, kiedy otrzymamy diagnozę jednej z chorób krytycznych, min. raka, śpiączki, wylewu oraz wielu innych. 

Jest też kilka rodzajów polis, które pomagają nam odłożyć pieniążki na większy procent niż jest to możliwe w banku, szczególnie biorąc pod uwagę wciąż rosnącą inflację. Wiele ubezpieczalni oferuje plany na życie dla osób, które nie mają uregulowanego statusu imigracyjnego i takie osoby jak najbardziej mogą wykupić ubezpieczenie na życie. 

Kiedy i na jaką kwotę należy się ubezpieczyć? Nigdy nie jest za wcześnie, a im wcześniej tym lepiej, aby zagwarantować najniższe raty – po dodatkowe oszczędności jest wymagane badanie zdrowotne. Na wysokość ubezpieczenie wpływa kilka czynników – nasze zadłużenia, a więc między innymi koszty posiadania własnego domu czy mieszkania, koszt wychowania dzieci, oraz do 5 lat naszych zarobków.  Pamiętaj nigdy nie jest za wcześnie, aby wykupić polisę na życie.

Magdalena Ingnaciukabsolwentka Uniwersytetu Northeastern Illinois, kierunku psychologii zdrowia, mama dwójki urwisów, które od początku biorą udział w przygodzie ubezpieczeń. Agencja Insiury Bez Cenzury istnieje na rynku już 6 lat, głównym celem jest przede wszystkim edukacja Polonii na temat wszelkiego rodzaju ubezpieczeń. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama