Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 21 listopada 2024 22:07
Reklama KD Market

Czy narzekasz na słabą ostrość widzenia?

Czy narzekasz na słabą ostrość widzenia?

Być może to już czas, by odwiedzić gabinet dr. Lewickiego! Badanie wzroku jest ważne, aby szybko pomóc ci polepszyć jakość twojego widzenia. Naszym celem jest indywidualne dostosowanie leczenia dla każdego pacjenta i poświęcenie mu wystarczającej ilości czasu, aby zaznajomić go z dostępnymi możliwościami leczenia. Porozmawiajmy o zaćmie i o tym, jak dr Lewicky może ci pomóc.

Zaćma to utrata przejrzystości lub „zmętnienie” soczewki w oku. Zadaniem soczewki jest skupianie światła padającego na siatkówkę oka, dzięki czemu widzimy ostre i wyraźne obrazy.

Zaćma jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku u osób w wieku po 55. roku życia. Jest wynikiem procesu starzenia się i w zależności od naszych indywidualnych „kodów genetycznych”, istnieje moment w naszym życiu, kiedy każdy z nas zachoruje na zaćmę. Inne czynniki, w tym urazy, niektóre rodzaje leków i choroby, takie jak cukrzyca, mogą powodować lub przyspieszać jej rozwój. 

Operacja zaćmy jest jednak konieczna dopiero wtedy, gdy zaćma wpływa na codzienne funkcje wzrokowe pacjenta, takie jak czytanie, prowadzenie samochodu, oglądanie telewizji albo powoduje znaczną wrażliwość na światło w nocy lub na jasne światło słoneczne.

W ostatnich latach dokonano ogromnego postępu w operacji zaćmy. Obecnie jest to najczęściej wykonywana operacja u osób starszych w Stanach Zjednoczonych. Stała się również jedną z najbardziej komfortowych procedur chirurgicznych, której rezultaty są niezwykle pozytywne, a efektem jest przywrócenie dobrego wzroku.

Lekarze z Chicago Eye Institute stosują najnowsze, przełomowe metody usuwania zaćmy. Może być ona usunięta za pomocą tradycyjnych technik lub z wykorzystaniem lasera LenSx. Po prawie każdym zabiegu nie są wymagane żadne szwy, zastrzyki ani plastry, a pacjent zazwyczaj zauważa poprawę wzroku w ciągu kilku dni, a nawet wcześniej.

W ramach operacji zaćmy, mętna soczewka, która została usunięta, jest zastępowana sztuczną soczewką wewnątrzgałkową (IOL), aby skupić wzrok pacjenta.

Pacjenci Chicago Eye Institute mają dostęp do różnego rodzaju soczewek wewnątrzgałkowych, które poprawiają ich wrażenia wizualne.

Niektórzy korzystają z monowizji, w której jedno oko jest ustawione na widzenie z dalszej odległości, a drugie koryguje widzenie z bliska. 

Sztuczne soczewki premium oferują inne możliwości. Soczewka wieloogniskowa daje pacjentowi lepsze widzenie zarówno z dalekiej odległości, jak i z bliskiej, bez okularów lub ze znacznie zmniejszoną potrzebą korzystania z nich. Jeśli u pacjenta występuje znaczny astygmatyzm, może on również zostać skorygowany podczas zabiegu za pomocą specjalistycznej soczewki lub nacięć wykonanych laserem LenSx.

Dr Lewicky przyjmuje pacjentów w dwóch lokalizacjach Chicago Eye Institute – przy N. Elston oraz w gabinecie Advocate Illinois Masonic Medical Center.

Zadzwoń pod numer (773)282-2000, aby umówić się na wizytę.

Czy cierpię na zaćmę?

Objawy zaćmy to:

  • przymglone lub niewyraźne widzenie
  • podwójne widzenie przedmiotów
  • problemy z widzeniem w nocy
  • wrażliwość na światło 
  • potrzeba korzystania z jaśniejszego światła do czytania
  • pojawianie się „aureoli” wokół światła
  • potrzeba częstych zmian okularów lub soczewek kontaktowych
  • zaburzenia widzenia, np. rozmywanie się kolorów

Dr n. med. Andrew O. Lewicky

Dr Andrew O. Lewicky uczęszczał do Oberlin College i uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie nauk ścisłych oraz tytuł doktora nauk medycznych na Northwestern University. 

Po studiach medycznych, dr Lewicky ukończył staż i specjalizację w zakresie okulistyki w Rush Presbyterian St. Luke’s Medical Center oraz w Klinice Chorób Oczu i Uszu Uniwersytetu Illinois, gdzie pracował jako starszy lekarz rezydent. Następnie dr Lewicky przez 2 lata służył w U.S. Navy Medical Corps w stopniu komandora podporucznika.

Dr Lewicky jest uznanym ekspertem i innowatorem w dziedzinie chirurgii przedniego odcinka oka. Jest autorem licznych artykułów i tekstów w literaturze medycznej.

Jako wizytujący profesor prezentował wykłady i przeprowadzał operacje w wielu krajach na całym świecie. Opracował kilka narzędzi chirurgicznych i opatentował mikrochirurgiczny przyrząd znany jako Przyrząd do Utrzymywania Objętości Komory Przedniej Lewickiego, który jest powszechnie stosowany na całym świecie.

Dr Lewicki jest wczesnym pionierem w chirurgii refrakcyjnej oka oraz wykonał jeden z pierwszych zabiegów keratotomii radialnej w tej dziedzinie w 1981 roku. Jest adiunktem okulistyki na Rush University Medical School i partnerem założycielskim Chicago Eye Institute, jak i członkiem honorowym krajowego katalogu Who’s Who, zawierającego listę najbardziej wybitnych Amerykanów, którzy przez swoje osiągnięcia mają szczególnie istotną wartość dla społeczeństwa.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama