poniedziałek, 14 października 2024 03:20

1. liga piłkarska - Bruk-Bet Termalica coraz bliżej ekstraklasy

Coraz bliżej awansu do ekstraklasy są piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Lider 1. ligi w środowym meczu 27. kolejki pokonał u siebie Puszczę Niepołomice 4:0 i ma pięć punktów przewagi nad trzema kolejnymi zespołami i dwa mecze zaległe.

Termalica doskonale zaczęła mecz i już w trzeciej minucie prowadziła 2:0. Na listę strzelców wpisali się Patryk Czarnowski i Samuel Stefanik. W drugiej połowie do siatki Puszczy trafili jeszcze Roman Gergel oraz Piotr Wlazło.

Bezpośredni awans do ekstraklasy uzyska także druga drużyna, a te z pozycji 3-6 zagrają w barażach o trzecie miejsce w najwyższej klasie. Stawka walczących o to ekip wyraźnie się krystalizuje. Obecnie drugi jest ŁKS Łódź, mający tyle samo punktów co Radomiak Radom i Górnik Łęczna oraz o jeden więcej od Arki Gdynia.

W środę ŁKS zremisował w Łodzi 1:1 z Radomiakiem, który ma jeszcze do rozegrania mecz zaległy. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Prowadzenie gościom dał Michał Kaput, a wyrównał Ricardinho. Górnik natomiast we wtorek uległ na wyjeździe Miedzi Legnica 0:1.

Do drużyn z Łodzi, Radomia i Łęcznej w czwartek może dołączyć GKS Tychy, który na wyjeździe zmierzy się z niżej notowanym GKS Jastrzębie-Zdrój.

Arka w środę w Sosnowcu pokonała Zagłębie 3:2, choć po 17 minutach przegrywała 0:2. Gospodarze przed przerwą zmarnowali rzut karny, co w drugiej połowie się na nich zemściło.

W tym sezonie 1. ligę opuści tylko jeden zespół i wiele wskazuje, że będzie to GKS Bełchatów. Zamykający tabelę zespół już we wtorek przegrał u siebie z Widzewem Łódź 2:3. Bełchatowianie do przedostatniego GKS Jastrzębie tracą cztery punkty, a w dodatku drużyna ta rozegrała o dwa mecze mniej.