Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 11 stycznia 2025 01:05

Amazing Poland - Dokąd Jechać I Co Zobaczyć

Polska to mały, ale bardzo piękny kraj z wieloma interesującymi miejscami. Sposobów na ekonomiczne podróżowanie po Polsce jest wiele, zwiedzanie wyjątkowych miejsc historycznych, smaczne jedzenie i mieszkanie w komfortowych warunkach. Z reguły turyści są zainteresowani indywidualnymi wycieczkami, lokalną kuchnią lub wybierają polskie legalne kasyna na rekreację. Niewiele osób wie, ale poza dobrymi kurortami nadmorskimi w Polsce są też jeziora i góry, rezerwaty przyrody, zamki, uzdrowiska i wiele ciekawych miast „odpowiedzialnych” za bogactwo kulturowe kraju. W tym artykule dowiesz się, jak niedrogo podróżować po tym niesamowitym kraju i jak optymalnie zaplanować wakacje.

Wybór destynacji turystycznej

Istnieje kilka popularnych miejsc turystycznych, w których będziesz mieć niezapomniane wrażenia. Pod względem kosztów pieniężnych, miasta wymienione poniżej są mniej więcej takie same — nie oczekuj wysokich cen jedzenia ani zakwaterowania.

• Warszawa — to stolica o wyjątkowej historii i architekturze. Niewtajemniczony turysta raczej nie zgadnie, że stare centralne ulice, kościoły i zamki to tylko rekonstrukcja. Warszawa, która na początku XX wieku nazywana była „Wschodnim Paryżem” ze względu na swoje wyrafinowane piękno, została prawie doszczętnie zniszczona podczas II wojny światowej.

• Kraków — to drugie pod względem popularności miasto w Polsce. Atrakcji warto szukać na Starym Mieście z Zamkiem Królewskim i średniowiecznym Rynkiem.

• Sandomierz — To miejsce przypomina zestaw kina historycznego. Wszystko tu jest cudowne: stare domy, brukowane uliczki, wieże forteczne i majestatyczne kościoły.

• Morske Oko — To piękne jezioro położone jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, u podnóża Szczytów Mengushovets. Zbiornik jest otoczony górami ze wszystkich stron: niektóre z nich wznoszą się tysiące metrów nad powierzchnię jeziora.

Podróżując po Polsce praktycznie nie musisz wydawać pieniędzy — większość atrakcji i rozrywek jest darmowa lub kosztuje bardzo niewiele a także grać w bet kasyno. Na przykład możesz użyć roweru do zwiedzania dużych miast w ciepłe dni. Ceny wynajmu są bardzo niskie: początkowa opłata w wysokości 2,5 euro wystarczy na kilka dni — zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w wielu miastach (w tym w Warszawie) pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe.

Wyżywienie i zakwaterowanie

Choć ceny w polskich restauracjach i kawiarniach nie są dużo niższe niż w pozostałych krajach Europy, to są sposoby, aby zjeść obiad za grosze. Spróbuj poszukać rynków i lokalnych sklepów. Owoce i warzywa, nabiał, pieczywo i wędliny są często sprzedawane po bezprecedensowo niskich cenach. Dodatkowo turyści mogą odwiedzić „bar mleczny” na śniadanie lub obiad. Te tanie kawiarnie, dziedzictwo czasów PRL, oferują przyzwoitą jakość tradycyjnej polskiej kuchni po niskich cenach. Całe jedzenie jest świeże, a jednocześnie można dowiedzieć się więcej o tradycyjnej kuchni polskiej.

W Polsce jest wiele hoteli, które spełniają wszystkie europejskie standardy. Ponadto goście mogą spodziewać się miłych niespodzianek: często właściciele hoteli nie doceniają klasy swoich obiektów, aby zmniejszyć obciążenia podatkowe. Więc nawet w hotelu 2* możesz liczyć na doskonałą obsługę i bonusy, takie jak darmowe śniadanie. Hotele w ośrodkach narciarskich zimą są przepełnione, letnią popularnością cieszą się pensjonaty nad morzem.

Popularne rozrywki i tanie wakacje w Polsce

Jeśli interesują Cię muzea i galerie sztuki, pamiętaj, że prawie każda taka instytucja ma dzień, w którym wstęp na regularną wystawę jest bezpłatny. W ciągu ostatnich 10 lat popularne było budowanie nowych, innowacyjnych i interaktywnych muzeów. Odwiedzenie ich przyniesie różnorodność i nowe emocje podczas podróży do polskich miast.

«Wolne» dni w różnych muzeach mają swoje własne warunki. Przed wizytą w muzeum sprawdź informacje z wyprzedzeniem - zwykle takie dane są dostępne na oficjalnej stronie instytucji. Zajmie to trochę czasu, ale z drugiej strony możesz dokładnie zaplanować swoją podróż. Nie sposób nie odwiedzić wspaniałego Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Mangi w Krakowie czy Warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Warunki pogodowe do planowania podróży

W Polsce istnieją 3 strefy klimatyczne:

• Klimat wybrzeża Bałtyku jest morski, styczniowe temperatury od -4 do +3 i średnia lipcowa +17 stopni. Średnie roczne opady wynoszą tu około 600 mm, maksymalna ilość przypada na lipiec i sierpień, a minimalna w marcu.

• W centralnej części Polski (niziny) i na wyżynach panuje klimat zbliżony do kontynentalnego: średnia temperatura w styczniu to -2, lipca - +14 - +28. Roczne opady na tym obszarze wynoszą 520-540 mm. Najbardziej deszczowym miesiącem jest lipiec, a najsuchszymi miesiącami są luty i marzec.

• Górzyste regiony Polski charakteryzują się śnieżnymi i słonecznymi zimami oraz chłodnymi latami. Średnie styczniowe temperatury w górach sięgają -8 ° C, lipca - + 10 ° C. Najwięcej opadów występuje w górach. A więc w Tatrach ich roczna liczba wynosi 1800 mm.

Planując wyjazd do Polski, należy wziąć pod uwagę nie tylko cechy klimatyczne, ale także aktualną sytuację z pandemią. W ostatnim czasie wiele stanów otworzyło swoje granice dla turystów, jednak przed zakupem biletów należy sprecyzować wymagania dotyczące zwiedzania tego kraju. Aby odwiedzić Polskę, trzeba mieć zaświadczenie o swoim otoczeniu, a także zaszczepić się.

Dziennik Związkowy - Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama