Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 10 stycznia 2025 22:48

Wybory Królowej (wirtualnej) Parady. Poznajmy kandydatki

Komitet Parady Dnia Konstytucji 3 Maja wraz z Komitetem Organizacyjnym Wyborów Królowej Parady serdecznie zapraszają na wybory Królowej Parady 2021, które odbędą się w niedzielę 25 kwietnia o godzinie 2 pm w Sali Bankietowej Lone Tree Manor, z zachowaniem obostrzeń COVID-19. W tym roku o zaszczytny tytuł rywalizować będzie 5 kandydatek, zaś o tym, która zwycięży, zadecyduje niezależne jury.

Jest to bardzo prestiżowe wydarzenie, które ma nie tylko wieloletnią tradycję, ale również cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością wśród Polonii. Podtrzymywanie tradycji corocznych wyborów ma na celu nie tylko wybór Królowej Parady, która będzie dumnie reprezentować środowisko polonijne i przewodzić uroczystościom Parady 3 Maja, ale przede wszystkim motywować młode pokolenie Polaków do czynnego udziału w życiu polonijnym. Laureatki konkursu oprócz wyjątkowej urody posiadają także wiedzę o literaturze, kulturze, historii i tradycjach polskich. Kandydatki zatańczą pięknie poloneza, a także będą musiały zaprezentować jury i publiczności swój talent oraz popisać się znajomością polskiej kultury i tradycji. Spośród kandydatek zostanie wybrana Królowa oraz Damy Dworu, zgromadzeni na sali bankietowej goście wybierają Miss Publiczności, zaś fotografowie Miss Foto. Nagrodami w konkursie są stypendia na naukę.

Królowa Parady otrzymuje stypendium na 2000 dol. ufundowane przez Montrose Deli.

Pierwsza Dama Dworu otrzymuje stypendium 1500 dol. ufundowane przez Polish Slavic Federal Credit Union.

Druga Dama Dworu otrzymuje 1000 dol. ufundowane przez właścicielkę biura pożyczkowego Forum Mortgage – Joannę Piątek.

Miss Foto otrzymuje stypendium 500 dol. ufundowane przez właścicielkę Alex ‘s Deli – Agnieszkę Grot.

Miss Publiczności otrzymuje stypendium $500 ufundowane przez Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie w Ameryce.

Dodatkowo Polskie Radio 1030 Chicago i TV Polvision zaoferowali scholarship/internship dla jednej z finalistek.

Poniżej sylwetki finalistek, które własnymi słowami przedstawiają się naszym czytelnikom.

Monica Lebensztejn. Mam 22 lata i urodziłam się w Chicago. Obecnie studiuję na studiach magisterskich na Uniwersytecie Northwestern. W Northwestern jestem asystentem profesora na wydziale edukacji oraz pracuję dla programów międzynarodowych. W zeszłym roku ukończyłam Dominican University z najwyższym wyróżnieniem Summa Cum Laude i 4.0/4.0 GPA. Studiowałam nauki polityczne i historię na  wydziale prawa i dostałam wyróżnienie jako najlepsza studentka historii, gdzie opisałam projekt o polskiej literaturze i kulturze w czasach zaborów. Zostałam też wybrana przez uczelnię do krajowej honorowej katolickiej społeczności. Byłam prezesem Honorowego Programu i prezesem Klubu ,,Model Organizacji Narodów Zjednoczonych”, gdzie co roku uczestniczyłam w zlocie młodzieży w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Po Northwestern wybieram się na studia prawnicze, bo interesuje mnie prawo. W przyszłości zamierzam zostać adwokatem dla Polonii i zachęcać polską młodzież, aby uzyskała wyższe wykształcenie. Przed pandemią udzielałam się w Amicus Poloniae, gdzie pomagałam w tłumaczeniu dla Polaków. Również udzielałam się na polskich pokazach mody w celach charytatywnych. Dwa lata temu odbyłam staż w Waszyngtonie, gdzie pomagałam adwokatom w sprawach ubogich rodzin oraz pracowałam w sądzie powiatu Cook przy sprawach przemocy domowej. Moje pasje to fotografia, gra na pianinie, taniec i podróże. Kocham podróżowanie – udało mi się zwiedzić 21 krajów! Ale mój uwielbiany kraj to Polska, gdzie byłam już 14 razy i ciągle obecna jest w moim sercu. Ukończyłam polską szkołę Maksymiliana Kolbe w 2015 roku i tańczyłam w polskim ludowym zespole Vera, gdzie jestem wdzięczna, że nauczyłam się lepiej mówić po polsku i dowiedziałam się więcej o naszych tradycjach. Dla mnie byłby to wielki honor i zaszczyt, gdybym została Królową Parady, ponieważ chcę pokazać polskiej młodzieży, jak ważne jest być liderem w polskiej społeczności i dalej rozwijać, i szerzyć polskość w Chicago. Dumna jestem z moich polskich korzeni i zawsze podkreślam i chwalę się, że jestem Polką.

Paulina Kosińska. Mam 20 lat. Obecnie studiuję trzeci rok biznesu na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Udzielam się w polskim klubie „PASA” działającym przy tej uczelni, w którym organizujemy spotkania i imprezy dla polskiej młodzieży studiującej w naszym mieście. Jestem absolwentką polskiej szkoły im. Tadeusza Kościuszki w Chicago. Od ośmiu lat działam w Związku Harcerstwa Polskiego w Chicago, obecnie mam stopień instruktorski i jestem przyboczną drużyny wędrowniczek „Młody Las”. Przez sześć lat tańczyłam w harcerskich zespołach „Orlęta” i „Lechici”, a później przeszłam do Zespołu Pieśni i Tańca „Lajkonik” działającym przy kościele Świętej Trójcy. Zespół ten obchodzi w tym roku swoje 30-lecie istnienia. Pracuję w klinice dermatologicznej Chicago Skin Clinic, gdzie pomagam polskojęzycznym pacjentom. Moje pasje to: taniec, śpiew, wędrówki w góry, poznawanie i zwiedzanie nowych miejsc. Biorę liczny i aktywny udział w polskich imprezach i wydarzeniach organizowanych w metropolii chicagowskiej. 

Gabrielle Piechota. Urodziłam się w Chicago i mam 18 lat. Jestem absolwentką Polskiej Szkoły Jana Kochanowskiego w Norridge. W tym roku kończę pierwszy rok studiów na University of Illinois w Chicago. W przyszłości chcę być kardiologiem i poszerzam swoją wiedzę medyczną, pracując jako technik farmaceutyczny w aptece. Moją pasją jest literatura i poezja, przymierzam się do wydania tomiku moich wierszy. Jestem wiceprezesem klubu UBI-University Blood Initiative oraz należę do organizacji biznesowej Alpha Kappa Psi. Lubię grać w tenisa, udzielam się charytatywnie w szkole i poza szkołą. Jestem bardzo dumna z moich polskich korzeni i myślę, że będę godnie reprezentowała Polonię i Polską młodzież w Chicago. 

Katarzyna Giba. Mam 20 lat i pochodzę z południowej części Polski, z okolic Nowego Sącza. Trzy lata temu ukończyłam Polską Szkołę im. Czesława Miłosza w Schaumburgu. Obecnie jestem na drugim roku w Harper College, a resztę mojej edukacji planuję ukończyć w DePaul University, kierunek biznes. Kocham przyrodę i zwierzęta, czuję się bardzo blisko związana z naturą. Lubię rysować, czytać i słuchać muzyki. 

Agnieszka Daniłowska. Mam 21 lat i urodziłam się w Chicago. Obecnie studiuję na kierunku pielęgniarskim i kontynuuję naukę języka hiszpańskiego na Dominican University, gdzie jestem członkiem klubu polskiego. Skończyłam polską szkołę im. Kardynała Wyszyńskiego przy Bazylice św. Jacka, gdzie występowałam w jasełkach i brałam udział w konkursach plastycznych. Wspieram finansowo szpital dziecięcy Shriners Hospital, który pomaga leczyć dzieci z fundacji Dar Serca. Obecnie udzielam się w Fundacji Dar Serca, która jest mi bliska ze względu na moją przyszłą pracę w charakterze pielęgniarki w specjalizacji dziecięcej. Moje pasje to rysowanie i biologia, ale również uwielbiam grać w piłkę nożną i chodzić na polskie charytatywne zabawy i pikniki, żeby wspierać Polonię. Chciałabym bardzo reprezentować Polonię i zachęcić polską młodzież do działania w polskich klubach i fundacjach.

(Komunikat prasowy Komitetu Parady)

Zdjęcia: arch. Komitetu Parady

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama