Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 14 listopada 2024 15:39
Reklama KD Market

#wybory2020: Przedstawiamy kandydatów, którzy nas odwiedzili

#wybory2020: Przedstawiamy kandydatów, którzy nas odwiedzili
fot. GEORGE FREY/EPA-EFE/Shutterstock /Grafika: Ewa Malcher
/a> Od lewej: Alicja Kuklińska – sekretarz krajowa ZNP, Richard Boykin, Frank J. Spula – prezes ZNP/KPA fot. Ewa Malcher
Richard Boykin na sekretarza sądu okręgowego powiatu Cook, demokrata  Cook County Clerk of the Circuit Court, Democrat Richard Boykin jest prawnikiem. W latach 2014-2018 reprezentował 1. dystrykt powiatu Cook. Prawdopodobnie jest najbardziej znany za swój sprzeciw wobec wprowadzenia podatku od napojów słodzonych w 2017 roku. Rok później stracił stanowisko komisarza. Wcześniej przez dziewięć lat był szefem personelu kongresmena Danny’ego Davisa. Urodził się w Jackson w stanie Missisipi, a dorastał w chicagowskiej dzielnicy Englewood. Ukończył z wyróżnieniem studia w dziedzinie nauk politycznych, a następnie studia prawnicze w Ohio. Jest partnerem w frmie prawniczej Barnes & Thornburg LLP z biurami w Chicago i stołecznym Waszyngtonie. W centrum zainteresowania Boykina leżą prawa człowieka. Jako komisarz powiatu Cook sponsorował wiele rozporządzeń w tej dziedzinie – m.in., „no choke”, zabraniające powiatowym organom ścigania używania duszącego uścisku podczas zatrzymań podejrzanych, surowsze kary dla posiadaczy nielegalnej broni, opodatkowanie amunicji, utworzenie grupy zadaniowej ds. przemocy z użyciem broni. W kluczowym momencie opowiedział się po stronie mieszkańców i głosował przeciwko podwyżce podatku od sprzedaży, a także przeciwko wprowadzeniu podatku od napojów słodzonych.
/a> Jesse Reyes i Frank J. Spula fot. Grzegorz Dziedzic
Jesse Reyes na sędziego Sądu Najwyższego Illinois, demokrata Illinois Supreme Court Justice, Democrat Od 2012 r. jest sędzią Sądu Apelacyjnego Illinois. Ma za sobą wiele lat pracy w ławie sędziowskiej i ogromne doświadczenie zawodowe z różnymi środowiskami, w tym imigrantami, młodzieżą i dziećmi. Jest prezesem The Diversity College Foundation, założonej w celu promowania  różnorodności środowiskowej i etnicznej w zawodzie prawnika. Ukończył studia licencjackie na University of Illinois at Chicago (UIC), a prawo w John Marshall Law School. Na ławie sędziowskiej zasiada od grudnia 1997 r. – początkowo jako sędzia pomocniczy, a następnie jako zwycięzca wyborów do sądu okręgowego, gdzie m.in. rozstrzygał sprawy w wydziale ds. ruchu drogowego. Jako sędzia Traffic Court przyczynił się do uchwalenia przez parlament stanowy obowiązku posiadania ubezpieczenia samochodowego oraz wprowadzenia praw jazdy dla nieudokumentowanych imigrantów. Z kolei jako sędzia sądu administracyjnego położył nacisk na wielojęzyczną edukację petentów zagrożonych utratą domów (ang. foreclosure). W 2012 r. wygrał wybory na sędziego Sądu Apelacyjnego Illinois. Mimo poważnych obowiązków zawodowych na nowym stanowisku udziela się w pracy społecznej i edukacyjnej. Jest prelegentem w poradni prawnej ZNP-PNA Amicus Poloniae, gdzie czasami nawet udziela się jako wolontariusz.
/a> Cynthia Cobbs i Frank J. Spula fot. Ewa Malcher
Cynthia Cobbs  na sędzię Sądu Najwyższego Illinois, demokratka  Illinois Supreme Court Justice, Democrat Od 2015 r. sędzia Sądu Apelacyjnego Illinois, a wcześniej od 2011 r. sędzia sądu okręgowego. Przez siedem lat pracowała u boku sędziego Sądu Najwyższego Illinois Charlesa E. Freemana, pierwszego Afroamerykanina w Sądzie Najwyższym Illinois. Gdy Freeman został przewodniczącym Illinois Supreme Court, Cobbs kierowała w dalszym ciągu jego biurem. Jak powiedziała nam, ta funkcja umożliwiła jej zdobycie umiejętności administracyjnych oraz cennego doświadczenia w zakresie spraw prezentowanych w Sądzie Najwyższym Illinois, a także poszerzenie znajomości procedur i wiedzy w dziedzinie prawa. Cobbs stwierdziła w rozmowie z naszą gazetą, że spośród wszystkich kandydatów tylko ona posiada umiejętności zarządzania wielką instytucją, jaką jest stanowy Sąd Najwyższy. Pochodzi z Baltimore. Ukończyła studia licencjackie na Morgan State University i otrzymała tytuł magistra w zakresie pracy społecznej na Uniwersytecie Maryland. Przez kilka lat pracowała w lokalnych klinikach jako pracownik socjalny, zanim podjęła studia prawnicze w Chicago Kent College of Law. Na każdą osobę stojącą przed sędzią patrzy przez pryzmat swoich doświadczeń jako social worker, z empatią rozumiejąc sytuację podsądnego.
/a> John Garrido fot. Facebook

John Garrido na sędziego 10. podokręgu w powiecie Cook, demokrata Judge, Cook County 10th Subcircuit, Democrat

43-letni policjant i prawnik z Chicago ubiega się o nominację Partii Demokratycznej na sędziego 10. podokręgu w powiecie Cook.

Garrido pełni służbę w policji od ponad 29 lat i przeszedł wszystkie stopnie hierarchii – awansował od patrolowego, przez tajnego śledczego ds. walki z narkotykami aż po detektywa i sierżanta. Obecnie pracuje jako porucznik ds. operacji obserwacyjnych w 16. dystrykcie CPD, Jefferson Park, w północno-zachodniej części miasta.

Równolegle do pracy zawodowej w policji kształcił się – ukończył studia prawnicze w John Marshall Law School w 2006 roku. Uzyskał również uprawnienia adwokackie. Obok pracy policjanta, Garrido jest praktykującym adwokatem w kancelarii prawnej Garrido & Stoppa, którą on i jego partner z policji założyli w sierpniu 2006 roku.

Garrido jest również aktywny w lokalnej społeczności - mieszka w okolicach Gladstone Park od ponad 18 lat, gdzie dołączył do Rady Dyrektorów Izby Handlowej Gladstone Park i założył Gladstone Park Neighborhood Association. Zorganizował również pierwszy w historii Gladstone Park festiwal muzyczny Throwback.

Od 22 lat jest żonaty z Anną Bielicką-Garrido, Polką urodzoną w Warszawie (spokrewnioną ze słynną aktorką Hanką Bielicką), ma wielu przyjaciół wśród Polonii, deklaruje znajomość jej spraw oraz pracę na rzecz polskiej społeczności. (kk)

/a> W spotkaniu z Billem Conwayem uczestniczyli też przedstawiciele policji chicagowskiej, związków zawodowych różnych organów ścigania oraz społeczności grecko-amerykańskiej i mediów fot. Ewa Malcher
Bill Conway na prokuratora stanowego powiatu Cook, demokrata  State's Attorney of Cook County, Democrat Ubiega się o nominację Partii Demokratycznej na prokuratora stanowego powiatu Cook (State's Attorney of Cook County, Democrat)

41-letni urodzony i wychowany w Chicago, absolwent prawa Georgetown University, posiada również tytuł MBA z University of Chicago Booth School of Business oraz bakałarza z Wharton School.

Wcześniej pracował jako asystent prokuratora stanowego powiatu County, służył pięć lat w marynarce wojennej USA w Afganistanie i Katarze w stopniu porucznika. Jak pokazują archiwa wojskowe, zdobył kilka nagród, w tym Medal Dowódcy Sił Powietrznych, Medal Obrony Narodowej i Medal Ekspedycyjny Wojny Światowej z Terroryzmem.

Jest synem multimilionera Williama Conwaya, założyciela prywatnego funduszu The Carlyle Group, który przeznaczył na kampanię wyborczą syna 7,5 mln dolarów.

Obecnie Bill Conway wykłada finanse na Uniwersytecie DePaul i mieszka w Chicago z żoną – prawniczką Brittany Anselmo i ich córką Bellą.

Conway ubiega się o publiczne stanowisko po raz pierwszy. W planach ma reformę wymiaru sprawiedliwości, chce zająć się epidemią przestępczości z użyciem broni i – jak deklaruje na swojej stronie internetowej – „uwolnić urząd prokuratora od polityki, której tam nigdy nie powinno być”. (kk)

/a> Wizyta Pam Stratigakis fot. Alicja Otap
Christopher E. K. Pfannkuche  na prokuratora stanowego powiatu Cook, republikanin State's Attorney of Cook County, Republican 64-letni adwokat i były prokurator pochodzący z Chicago. Pfannkuche pracował przez 31 lat jako asystent prokuratora stanowego w powiecie Cook i na tym stanowisku prowadził setki dochodzeń w sprawach karnych i cywilnych. Wcześniej był też asystentem specjalnego prokuratora badającego sprawę oszustw wyborczych. Występował jako oskarżyciel i obrońca w sądach wszystkich instancji, również w sądzie wojskowym.

Pfannkuche jest również dyplomowanym nauczycielem, ma duże wieloletnie doświadczenie w nauczaniu. Pracował jako instruktor pisania tekstów prawnych w Szkole Prawa, uniwersytecki profesor prawa, przez 12 lat – instruktor w college'u, instruktor szkolenia policji.

Pfannkuche ma obecnie własną prywatną kancelarię prawną, napisał i wydał nową książkę, a obecnie robi programy szkoleniowe dla policji w całym powiecie. Jest pilotem, nurkiem, lubi również narciarstwo.

Pfannkuche kandyduje, ponieważ – jak mówi – „urząd prokuratora został skompromitowany, a organy ścigania i ogół społeczeństwa straciły wiarę w jego zdolność do zachowania bezstronności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom”. (kk)

Kandydaci na senatora USA 
/a> Casey Chlebek i Frank J. Spula fot. Artur Partyka
Casey Chlebek na senatora USA, republikanin US Senator, Republican Pochodzący z Polski Kazimierz Casey Chlebek jest  kandydatem w wyborach do Senatu USA z ramienia Partii Republikańskiej . ,,Chciałbym przekazać informacje i doświadczenia imigranta, który urodził się i wychował w Polsce w socjalizmie, ale nie w duchu socjalizmu" - powiedział ogłaszając swój start.  Urodził się w Czarnym Dunajcu na Podhalu. Jest absolwentem Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Do Stanów Zjednoczonych wyemigrował razem z rodziną w 1967 roku, tuż po maturze. Chlebek ukończył w 1971 r. studia inżynieryjne na University of Illinois at Chicago (UIC). Uzyskane wykształcenie wykorzystał jednak pracując m.in. w informatyce i bankowości. Jego kariera zawodowa w technologiach informatycznych ewoluowała wokół trzech firm: Aldens, Inc., Zenith Radio Corporation, Inc. oraz przez ostatnie 20 lat w Northern Trust Bank. Chlebek działał w wielu organizacjach przejmując w nich rolę lidera. Zaangażowany był w powołanie do życia Polish American Student Association (PASA) i  Joseph Conrad Yacht Club (JCYC). Chlebek był także prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Illinois. (tos)
/a> Frank J. Spula i Willie Wilson                                                                                                                   fot. Ewa Malcher
Willie Wilson na senatora USA jako niezależny kandydat US Senator, Independent Willie Wilson, multimilioner, biznesmen i filantrop, ubiega się o urząd senatora USA z Illinois jako kandydat niezależny (Independent). Wilson w 2016 roku startował w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. W 2019 roku w wyścigu na burmistrza Chicago zajął czwarte miejsce pośród kilkunastu kandydatów. Ostatnio zaangażował się w pracę nad stanową ustawą o reparacjach dla potomków afroamerykańskich niewolników (Reparations Ordinance for Descendants of Slavery Bill). Willie Wilson urodził się 16 czerwca 1948 r. w Gilbert w stanie Luizjana i przeniósł się do Chicago w 1965 roku. Był jednym z pierwszych czarnoskórych właścicieli restauracji McDonald’s. W 1997 r. Wilson założył Omar Medical Supplies. Uzyskał tytuł doktora w Seminarium Teologicznym Mt. Carmel i jest autorem dwóch książek. Prowadzi fundację Dr. Willie Wilson Foundation. Jest także producentem ogólnokrajowego programu telewizyjnego z muzyką gospel “Singsation”, który zdobył nagrodę Emmy w Chicago/Midwest w 2012 r. (tos)
/a> Wizyta Pam Stratigakis. Po prawej Dean Maragos. fot. Alicja Otap
Pam Stratigakis na sędziego z 9. podokręgu, demokratka Judge, Cook County 9th Subcircuit, Democrat Pamela Stratigakis, prawniczka z wieloletnim doświadczeniem, jest kandydatką w prawyborach Partii Demokratycznej na sędziego okręgowego powiatu Cook w 9. podokręgu. Ma ponad 16-letnie doświadczenia w prokuraturze stanowej powiatu Cook, gdzie zajmowała się setkami spraw kryminalnych. Stratigakis urodziła się w Chicago i wychowała w północno-zachodniej dzielnicy. Jej matka pochodzi z polskiej rodziny, która wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, a ojciec ma pochodzenie greckie. Uczęszczała do liceum Mother Theodore Guerin. Ukończyła wyższe studia na Loyola University w Chicago i doktoranckie na wydziale prawa DePaul University School of Law. Podczas swojej pracy na stanowisku asystenta prokuratora stanowego powiatu Cook zajmowała się przestępczością narkotykową, przemocą domową i sprawami związanymi z napadami na tle seksualnym. Jest członkiem stowarzyszeń skupiających prawników, w tym Women’s Bar Association, Northwest Suburban Bar Association, Hellenic Bar Association oraz zasiada w zarządzie North Suburban Bar Association. Pamela Stratigakis jest obecnie współwłaścicielką kancelarii prawniczej Lewis Brisbois Bisgaard and Smith. (tos)

1 RichardBoykinwPNA

1 RichardBoykinwPNA

9 Pam Stratigakis

9 Pam Stratigakis

fot. Ewa Malcher

fot. Ewa Malcher

7 Casey Chlebek

7 Casey Chlebek

6 Christopher Pfannkuche1

6 Christopher Pfannkuche1

5 Conway

5 Conway

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama