Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 2 października 2024 13:21
Reklama KD Market
Reklama

Kończę 65 lat. Jak ustrzec się przed błędami podczas zapisów do Medicare?



Artykuł sponsorowany

Nieprzestrzeganie zasad dotyczących zapisów do Medicare może okazać się bardzo kosztowne, a popełnione błędy mogą skutkować konsekwencjami przez resztę naszego życia. Warto więc pamiętać o kilku podstawowych faktach, dzięki którym możemy się przed tymi błędami ustrzec.

Pełny wiek emerytalny dla osób urodzonych w latach 1943 -1954 – to 66 lat, jednakże pierwsze decyzje dotyczące Medicare należy podjąć już w wieku 65 lat. Ci z Państwa, którzy pobierają już emeryturę w wieku 65 lat zostaną wpisani do podstawowego planu Medicare (ang. Original Medicare) części A i B automatycznie i jeżeli zamierzają Państwo korzystać z Medicare, trzeba jedynie pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu na leki, planie suplementarnym lub ubezpieczeniu typu Medicare Advantage. Osoby, które nie zaczęły pobierać emerytury przed 65 rokiem życia powinny podjąć decyzje dotyczącą dalszego sposobu ubezpieczenia na zdrowie, w zależności o ich indywidualnej sytuacji.

Rozważymy następujące przypadki:

Kończę 65 lat , posiadam ubezpieczenie z pracy, mój pracodawca zatrudnia powyżej 20 pracowników, nie pobieram emerytury z Social Security – w takim przypadku zgodnie z obowiązującym prawem możemy pozostać ubezpieczeni w zakładzie pracy (warto to potwierdzić w dziale kadr) i nie musimy podejmować starań o przejście na Medicare. Posiadając ubezpieczenie pracownicze jesteśmy zabezpieczeni przed późniejszym naliczaniem kar za brak części B i D w Medicare. Możemy również rozważyć możliwość przejścia na Medicare. Często okazuje się to korzystne zarówno finansowo, ponieważ płacimy niższe składki, jak i ze względu na zakres pokrycia oraz ofertę dodatkowych świadczeń zawartych w wielu planach ubezpieczeniowych oferowanych przez prywatne firmy ubezpieczeniowe w ramach Medicare.

Kończę 65 lat, posiadam ubezpieczenie z pracy, mój pracodawca zatrudnia powyżej 20 pracowników, pobieram emeryturę z Social Security – w takim przypadku powinniśmy jedynie pamiętać o aktywowaniu bezpłatnej części A (szpital) Medicare. Pamiętajmy tylko, że jeżeli w pracy mamy tzw. konto HSA (Health Savings Account), nie będziemy mogli więcej odkładać tam pieniędzy.

Kończę 65 lat, posiadam ubezpieczenie z pracy, mój pracodawca zatrudnia mniej niż 20 pracowników, pobieranie emerytury nie ma znaczenia – pracodawca, który zatrudnia mniej niż dwudziestu pracowników ma prawo przestać nas ubezpieczać. Nawet, jeżeli zgodzi się, abyśmy pozostali w jego ubezpieczeniu, my sami musimy pamiętać o wystąpieniu do Social Security o przydzielenie nam zarówno części A i B Medicare. W takim przypadku Medicare będzie ubezpieczeniem głównym (ang. Primary insurance), a ubezpieczenie od pracodawcy wtórnym (ang. Secondary insurance).

Osoby kończące 65 rok życia przystępują do Medicare wykorzystując tzw. wstępny okres zapisów. (ang. IEP – Initial Enrollment Period). Zachęcam wszystkich, którzy w niedługim czasie ukończą 65 lat, a posiadają ubezpieczenie od pracodawcy, do zapoznania się z obowiązującymi zasadami dotyczącymi zapisów w Medicare i do odbycia rozmowy z kompetentną osobą z działu kadr w Waszym zakładzie pracy. Jeżeli natomiast nie posiadamy grupowego ubezpieczenia pracowniczego, przystąpienie do Medicare stanowi dla większości najlepszą formę ubezpieczenia na zdrowie i jedyne, o czym musimy pamiętać, to terminowe skontaktowanie się z biurem Social Security w celu jego aktywacji. Jest to okres, który obejmuje siedem miesięcy, a zaczyna się trzy miesiące przed miesiącem naszych urodzin i kończy trzy miesiące po nim.

Jeżeli w niedługim czasie osiągniecie Państwo 65 rok życia, warto wcześniej zaplanować wybór odpowiedniego ubezpieczenia Medicare. Można dzięki temu uniknąć niemiłych niespodzianek i dobrze wykorzystać możliwości, które przysługują beneficjentom Medicare. Jeżeli macie Państwo pytania dotyczącej Waszej indywidualnej sytuacji związanej z ubezpieczeniem Medicare, proszę się ze mną skontaktować w celu umówienia się na bezpłatną konsultację.

Oliwier Wasilewski

Absolwent Politechniki Lubelskiej i Loyola University Chicago (MBA). Zagadnieniami ubezpieczeń Medicare zajmuje się już blisko dziesięć lat. Pracował dla UnitedHealthcare (oddział Medicare Solutions), jako manager niezależnych agentów ubezpieczeniowych i dyrektor rynków etnicznych na stan Illinois. Był odpowiedzialny za stworzenie kompleksowej strategii wprowadzenia produktów ubezpieczeń Medicare tej firmy na rynek polonijny. Asystował w przygotowaniu i tłumaczeniach materiałów edukacyjnych, sprzedażowych i marketingowych. Obecnie właściciel agencji ubezpieczeniowej Health Insurance Center i agent ubezpieczeniowy na stany IL, WI i FL. Po bezpłatne konsultacje proszę dzwonić pod nr (773) 620-5258.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama