Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 6 stycznia 2025 15:27

Gry stołowe w hazardzie online

Zasilają przestrzeń ludzkiej rozrywki od wieków, pojawiają się tam, gdzie w centrum umieszczono stół i gromadzono przy nim ludzi. To ulubione sposoby spędzania wolnego czasu przez dawnych magnatów i szlachtę, które jako szczególna forma przyjemności przetrwały do dziś. Mowa o grach stołowych, których tradycja sięga w Polsce do XVI wieku.
Od tradycyjnego stołu do wirtualnego 

Jeśli coś ma wielowiekową tradycję nie może być po prostu złe. Choć hazard nie należał nigdy do ludzkiej aktywności, za którą idzie uznanie i szacunek społeczny, byli tacy, co wynosili go na piedestał. I nie stanowili oni małej populacji. Kiedyś jednak hazard był po prostu popularny wśród bogatszych warstw społecznych. Dziś na takich platformach jak wazamba-pl.com czy innych przy wirtualnych stołach zasiadają masy z całego świata. 

Gry stołowe – co to takiego?

Pod pojęciem gier stołowych mieści się zespół towarzyskich zabaw i rozrywek, które – jak nazwa wskazuje – odbywają się przy stole. Stoły do gier (także te tradycyjne) zwykle mają charakter specjalny, a gracze używają do nich kostek, pionków, kart i innych akcesoriów graczy. Dziś gry stołowe to po prostu – gry komputerowe a sama rozgrywka niekoniecznie jest spotkaniem towarzyskim. Często ogranicza się do jednego użytkownika, który – choć gra w coś, co świat zna od setek lat – łączy swoje działania ze współczesną technologią, wpisując w wyszukiwarkę ważnego z jego punktu widzenia frazy, typu: wazamba logowanie lub wazamba kod promocyjny bez depozytu czy inne tego typu. 

Cechy charakterystyczne dla gier stołowych 

Gry stołowe mają swoją specyfikę. W grupie cech typowych dla nich znajdują się:

  • założenie interakcji pomiędzy uczestnikami (gry stołowe z zasady powinny być towarzyskie – dotyczy to również sytuacji, gdy gracz podejmuje rozgrywkę wirtualną);
  • przestrzeń rywalizacji (pomimo towarzyskiej formy, w gry stołowe wpisane jest konkurowanie ze sobą – wygrywa jeden, najlepszy);
  • kombinowanie elementu losowego z podejmowaniem strategii;
  • zabawa rozwijająca umiejętność logicznego myślenia i decyzyjność.
Rodzaje gier stołowych 

W grupie gier stołowych znajdują się np.: planszówki, piłkarzyki, bilard i cymbergaj. I choć mają one również swoje odpowiedniki w wersjach gier na komputer, telefon czy konsolę, nie stanowią najpopularniejszych współcześnie form gier stołowych. W świecie, w którym gracze są przede wszystkim internetowy, wypierają je bardziej zaawansowane strategicznie gry. Statystyki pokazują, że spośród gier stołowych internauci najbardziej cenią te, które rozwijają refleks, strategiczne myślenie oraz koordynację ręka-oko. 

Klasyki wśród gier stołowych 

Wytrawni gracze “stołówek” najbardziej jednak cenią klasyki. Przedstawiono je wraz z opisem poniżej:

 

Rodzaj gry stołowej

Charakterystyka gry stołowej

Blackjack

To bardzo dynamiczny rodzaj gry, który poza umiejętnościami wymaga od gracza szczęścia. Jeśli chodzi o podtyp gry stołowej to w tym wypadku mamy do czynienia z grą karcianą. Jej celem jest zdobycie sumy kart o wartości bliższej 21 niż krupier i jednocześnie – nieprzekraczającej jej. 

Ruletka 

Jest to rodzaj losowej gry, polegającej na obstawianiu pola, na którym - zdaniem typera - zatrzyma się kulka na specjalnym, obracanym stole. Gracze mają do wyboru – mogą obstawić kolory, liczby, opcje – parzyste/nieparzyste i inne.

Bakarat

Choć zasady tej karcianej gry są bardzo proste, wywołuje ona zawsze dużo emocji. Główna czynność polega tu na typowaniu przez graczy – która ręka (bankiera czy gracza) będzie miała wartość kart bliższą 91. 

Wirtualne gry stołowe

W wirtualnym świecie gry stołowe rządzą się swoimi zasadami, mimo że reguły są takie same. Różnica polega na tym, że gracz może być jeden (lub grupa wirtualnych uczestników nawet z całego świata) i do rozpoczęcia partii wystarczy mu dostęp do Internetu oraz telefon, wszak gry te mają swoje wersje mobilne. Różnica też polega na tym, że przy wyborze konkretnej platformy do gier, użytkownicy mają szansę poznać uwagi i komentarze innych graczy – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np.: wazamba kasyno opinie i wyskoczą dziesiątki spostrzeżeń użytkowników z całego świata, którzy jako niezależna i obiektywna społeczność stanowią niezwykła siłę recenzencką. 

Fokus na bezpieczeństwo 

Z uwagi na to, że wirtualne gry stołowe cieszą się dużą popularnością i generują ogromne zasięgi, współcześnie dużo czasu poświęca się zagadnieniu bezpieczeństwa, zwłaszcza w takich obszarach, jak transakcje finansowe. Dlatego programiści dużo pracują nad takimi modułami aplikacji jak np. wazamba wypłaty, wpłaty, karty, bliki, portfele elektroniczne. Dzieje się tak w przypadku wszystkich aplikacji, które wymagają wpisania wrażliwych danych. 

Dodatkowe funkcjonalności 

Wirtualne gry stołowe wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności, które nie tylko uatrakcyjniają grę, ale również podkręcają adrenalinę tych graczy, którzy cenią w prostych rozrywkach element strategiczny. Tzw. bonusy – na start, od/bez depozytu, cashbacki i inne – stanowią stałe elementy gier stołowych. I znów, chcąc się o nich dowiedzieć więcej, co jest zalecane przed rozpoczęciem gry, wystarczy poszukać odpowiednich informacji, które nas interesują – np. wazamba darmowe spiny. to sposób, który pozwala zwiększyć siłę i potencjał rozgrywającego. Wprowadzają także dodatkowy element losowy i strategiczny. Niesie to jednak za sobą pewnego rodzaju zagrożenia.

Odpowiedzialność i podejście zdroworozsądkowe

W grach opartych na działaniu (częściowo) przypadkowym, gdzie w ruchu są prawdziwe, często ciężko zarobione pieniądze, istnieje ryzyko uzależnienia. Dotyczy to zarówno tych użytkowników, którzy notują tzw. szczęście w grze, jak i tych, którzy przegrywają. Dlatego bardzo ważne jest podejście zabawowe, oparte na odpowiedzialności za siebie i innych. Jeśli gracz czuje, że traci kontrolę nad własnymi emocjami w związku z grą, powinien odłożyć grę i zgłosić się do specjalisty. 

 

Dziennik Związkowy - Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama